Wpis z mikrobloga

"Dziś kredytobiorcy przechodzą przyspieszony kurs z matematyki finansowej - którego nie otrzymali przed podpisaniem umowy."

No biedactwa...
Te i inne zdania w artykule gazety wyborczej, jak to pokrzywdzeni są kredytobiorcy, a banki wykorzystują sytuację.

Rzygać mi się chce! Umowa była, trzeba było czytać. Raz już była historia z frankowiczami. A teraz kolejna grupa płaczu się robi.
Będą płacić i już. Nie jest mi nikogo szkoda, jeśli ktoś łudził się, że stopy 0 będą wiecznie.
Nie będą - stracą mieszkanie. Żadnych wakacji itp. nie powinno być. Ryzyko było, w umowie zawarte jest wszystko. Poprawkę na 10-15% wysokości stóp trzeba było brać, a nie pakować się na styk.

Dlaczego ludzie mają taką głupią manierę, że najpierw biorą pożyczkę, a potem krzyczą "złodzieje, bo trzeba im oddać!".

#nieruchomosci #banki #kredythipoteczny
  • 22
@vartan: według mnie, sprawy sądowe w przyszłości będą do wygrania, ponieważ jest faktycznie w umowach, że wibor może wzrosnąć, i że jest zależny od stóp procentowych, ale nie ma wzmianki w tamcie jak on jest wyliczany i skąd się w ogóle bierze. Zdziwienie ludzi w większości przypadków jest stąd, że masz stópkę referencyjną na poziomie 5,5%, a wiborek 6m na poziomie prawie 7%
Dlaczego ludzie mają taką głupią manierę, że najpierw biorą pożyczkę, a potem krzyczą "złodzieje, bo trzeba im oddać!".


@vartan: chociażby dlatego, że w Polsce edukacja ekonomiczno-finansowa nie istnieje, więc rzeczy tak podstawowe to dla przeciętnego polaczka czarna magia.
via Android
  • 0
@revoolution bawi mnie to skomlenie. Jak rozumiem, kredytobiorca :)

@TheDzions o tym mówię. Szukanie każdego możliwego kruczka :) no ale nawet gdy ten WIBOR skorygują, to i tak stopy niedługo spowodują kredyt x2-2,5. To i tak będzie bolesne.

@Fattek to teraz wina szkoły czy kogo? Ludzie nie ogarniają prostego wzoru na procent składany, który jest w programie. 99% nie pamięta, że coś takiego było. Wiem, bo uczę.

@elf_pszeniczny z moich czy skomleń?
via Android
  • 0
@powaznyczlowiek tzn.? Myślisz, że przez wybory PiS coś zrobi, abyś nie płacił?
Zgoda... Tylko jeśli myślisz, że nie podniesiesz konsekwencji z tego powodu, to się mylisz.
Wszystkie ich socjale doprowadziły do tego, ze stopy wywaliło
Myślisz, że przez wybory PiS coś zrobi, abyś nie płacił?


@vartan: tak

Tylko jeśli myślisz, że nie podniesiesz konsekwencji z tego powodu, to się mylisz


I tak "poniosę konsekwencje" z tym że będę miał spłacony kredyt ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wszystkie ich socjale doprowadziły do tego, ze stopy wywaliło


W jaki konkretnie sposób? W zasadzie jedyny socjal, który znacząco wpłynął na budżet to 500+ - jak dopłata
@Fattek to teraz wina szkoły czy kogo? Ludzie nie ogarniają prostego wzoru na procent składany, który jest w programie. 99% nie pamięta, że coś takiego było. Wiem, bo uczę.


@vartan: lepsza edukacja trochę by ten problem złagodziła. Sam fakt nauki procentu składowego nie ma znaczenia, jeśli jest to tylko "abstrakcyjna matematyczna formuła". Winne też jest skopane ustawodawstwo, które pozwalało bankom na rozdawanie kredytów na lewo i prawo. Wyliczanie zdolności już dawno
Zdziwienie ludzi w większości przypadków jest stąd, że masz stópkę referencyjną na poziomie 5,5%, a wiborek 6m na poziomie prawie 7%


@TheDzions: z tego wynika ze ludzie nie wiedzą jak funkcjonuje WIBOR XDDDDDDDDDDDDDD