Wpis z mikrobloga

@truskafa: byłem kiedyś w zakładzie produkującym ten specjał. Opary produkcyjne spowodowały zwarcie na elektronice, a drugi sprzęt nosił ślady zalania i rdzę chemiczną.
Oczywiście wiele jest środków, które zadziałają podobnie nie będąc wcale ciężkimi chemikaliami (wino np, dramat) ale zawsze mi się to kojarzy i ten zapach. Skład wskazuje na jedno - chemiczny wzmacniacz smaku i tyle. Bez porównania do sosu sojowego i Worcestershire.
@truskafa: ale wiesz że to głupota troche co napisałaś bo o ile magii jest chemiczne o tyle nie każdy sos sojowy nie jest chemiczny. więc jeśli w sklepie będzie magii i sos sojowy o gównianym składzie to żebyś jakkolwiek nie chciała to nie będzie znaczyć że ten sos sojowy jest lepszy/zdrowszy/smaczniejszy.
właśnie zrobiłem wielki test porównawczy
oba smakują jak słona woda, ale w sosie sojowym delikatnie czuć soję a w magii lubczyk, cała różnica
żadnego nie polecam używać, oba są #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@LordNargogh: @kotbehemoth: @Shatter: @Johnus: @demonox: @patrolez: @Frygus96: nie zesrajcie się już, chodziło mi o to głównie, że to dwa inne produkty- maggi jednak nie jest robione na bazie soi, to dwa różne produkty (jak dla mnie w ogóle niepodobne w smaku) i zazwyczaj po prostu sosy sojowe mają lepszy, krótszy skład niż produkty typu Maggi. I nigdzie nie stwierdziłam, że wszystkie składniki z literką "E"
@Johnus byłem kiedyś w zakładzie produkującym ten specjał. Opary produkcyjne spowodowały zwarcie na elektronice, a drugi sprzęt nosił ślady zalania i rdzę

Wiesz czego jeszcze opary mogą doprowadzić do takich efektów? Wody ( )
@emesc: zbyteczny komentarz dla poklasku. Czytasz wyrywkowo? Następne zdanie przeze mnie napisane:
"Oczywiście wiele jest środków, które zadziałają podobnie nie będąc wcale ciężkimi chemikaliami (wino np, dramat)"
tyczy się to również wody oczywiście, choć woda akurat powoduje inną rdzę niż opary chemiczne czy np wino. Zalanie wodą a winem czy rdza chemiczna to duża różnica.