Wpis z mikrobloga

Dostałem przed chwilą SMS o treści:
"Twoja paczka zostala wstrzymana z tytulu niedoplaty 1,99 PLN. Przepraszamy za utrudnienia. Prosimy uregulowac naleznosc: tinyurl.com/4...."
Wiedziałem, że to jakiś scam, szybko wygooglowałem i oczywiście info, żeby nie podawać danych bankowych. Coś mnie tkneło, żeby zobaczyć jak to wygląda, bo przecież bez logowania do bankowości wszystko będzie git, więc kliknąłem, a tu taki obrazek: ("Twoja płatność się powiodła")


Serce mi zamarło, bo boję się, że może teraz przez to, że mam dodane karty płatnicze w pamięci telefonu oni mogliby z nich skorzystać i wypłacić pieniądzę, albo będą mieli podgląd do haseł SMS czy coś w tym stylu.

Jeśli ktoś z was jest obeznany to czy może mi powiedzieć czy powinienem zacząć panikować i dzwonić do banków/zmieniać hasła itd. ?
#oszukujo #scam #niebezpiecznik #boty

#oszukujo
Pobierz Jesse-Pinkman - Dostałem przed chwilą SMS o treści:
"Twoja paczka zostala wstrzymana...
źródło: comment_1653806906NVtNzodunR6U05tKoTvk4T.jpg
  • 68
@Jesse-Pinkman: Nie masz się czego obawiać, sam dostałem tego smsa, to był zwykły phishing. Do puki nie wprowadzisz swoich danych, numeru tel, loginu do banku itp. nic się nie stanie. Mam nadzieje, że nikt tego nie zrobił. Ja zgłosiłem tą witrynę o godz. 11:00 do CERT.pl i po kilku minutach witryna trafiła na listę ostrzeżeń. Niestety po chwili pojawiła się inna witryna z tego linku tinyurl więc ponownie ją zgłosiłem to