Wpis z mikrobloga

Dostałem przed chwilą SMS o treści:
"Twoja paczka zostala wstrzymana z tytulu niedoplaty 1,99 PLN. Przepraszamy za utrudnienia. Prosimy uregulowac naleznosc: tinyurl.com/4...."
Wiedziałem, że to jakiś scam, szybko wygooglowałem i oczywiście info, żeby nie podawać danych bankowych. Coś mnie tkneło, żeby zobaczyć jak to wygląda, bo przecież bez logowania do bankowości wszystko będzie git, więc kliknąłem, a tu taki obrazek: ("Twoja płatność się powiodła")


Serce mi zamarło, bo boję się, że może teraz przez to, że mam dodane karty płatnicze w pamięci telefonu oni mogliby z nich skorzystać i wypłacić pieniądzę, albo będą mieli podgląd do haseł SMS czy coś w tym stylu.

Jeśli ktoś z was jest obeznany to czy może mi powiedzieć czy powinienem zacząć panikować i dzwonić do banków/zmieniać hasła itd. ?
#oszukujo #scam #niebezpiecznik #boty

#oszukujo
Jesse-Pinkman - Dostałem przed chwilą SMS o treści:
"Twoja paczka zostala wstrzymana...

źródło: comment_1653806906NVtNzodunR6U05tKoTvk4T.jpg

Pobierz
  • 68
  • Odpowiedz
@Zimny_Beton: Dzięki za cenną uwagę. Domyślam się, że w ten sposób reagowali twoi rodzice jak coś przeskrobałeś i już masz to wgrane w system. Trochę współczuję, ale dalej masz szanse, żeby zacząć myśleć i się reflektować zanim wydusisz z siebie coś, co cofa cię w ewolucji.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 20
@Jesse-Pinkman: jak nie wpisywałes żadnych loginów w fałszywa stronę oraz nie instalowales aplikacji z tej strony to nic się nie stało. Dla pewności wyczyść dane przeglądarki i się nie sraj xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 408
@Jesse-Pinkman: nie szczekaj bo on ma rację. Po cholerne to klikałeś skoro wiesz ze to scam. Albo chociaż mogłeś to odpalić w trybie incognito to masz odseparowane środowisko przeglądarki ale nie bo po co. Teraz kręć dupa że strachu że cie oskubia, za ciekawośc się płaci
  • Odpowiedz
@Canova: A teraz wyobraź sobie, że prowadzisz biznes z telefonami i przychodzi do ciebie klient i mówi historię taką jak ja. Pytanie: odpowiadasz mu "po cholere pan to klikał" czy "ok, zobaczmy co da się z tym zrobić"? Jeśli będziesz zawsze reagował na bazie emocji i nie dasz sobie czasu na zastanowienie się będziesz miał w życiu mocno pod górkę.
  • Odpowiedz
@Jesse-Pinkman: A teraz wyobraź sobie że jestes lekarzem psychiatra i przychodzi do ciebie pacjent i mówi że zdaje sobie sprawe że moze sie poparzyć ale i tak włada ręke w ogien. Co wtedy robisz? Wysyłasz go na leczenie.
Tu nie ma emocji tylko zwykła logika, jak widzisz dużego szczekajacego psa to tez idziesz go pogłaskać?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Jesse-Pinkman: nic to nie zmienia, wyczyść dane aplikacji przeglądarki dla swojego psychicznego spokoju. strony internetowe nie dostaną się do danych zapisanych w telefonie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 79
@Jesse-Pinkman: chłop co #!$%@?ł XD jak w Windowsie Ci się pojawia komunikat "WIRUS" to też klikasz instaluj z ciekawości? xD a zawsze się zastanawiałem kto się łapie na te scamy, teraz już wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Zimny_Beton: Tak, należysz do przeważającej większości ludzi, których działaniem kierują emocje, a myślenie zostawiają na potem. Tego typu ludzie dla przykładu krzyczą na swoje dzieci, gdy zdarzy im się stłuc talerz albo wywrócić na rowerze przy próbie jazdy na tylnym kole. Wiem, że to trudny temat i pewnie niepotrzebnie się produkuje, ale może kiedyś zrozumiesz :-) Pozdrawiam ciepło
  • Odpowiedz
@Jesse-Pinkman: nah chillera, jak przechodzisz dalej to podszywa się pod stronę banku - poza tym raczej nie wyciągneli ci żadnych cookies, nie widzę żeby był POST na ich serwer, swoją drogą trochę debile bo każdy bank ma teraz 2FA
  • Odpowiedz
@Jesse-Pinkman: jakby to było takie proste, że klikasz w link i już znają twoje dane to imbecyle z wykopu by byli bez pieniędzy, bo są tak łasi na byle jaki link do streamu jakiegoś meczu, że klikają co popadnie.
  • Odpowiedz