Wpis z mikrobloga

@bartton: o czym ty mowisz, jak ktos dostanie z podatkow od panstwa zasilek na 2000 pln a nastepnie pojdzie kupic jogurcik w ktorym jest podatek 20groszy to on tego podatku DE FACTO nie zaplacil, panstwo dostalo tylko jakas mala czesc swoich pieniedzy z powrotem. @wonsz337 ma racje, siadaj, pala z ekonomii
Wybory to plebiscyt gdzie głosują wszyscy i każda grupa głosuje na kogoś kto w ich mniemaniu zadba o ich interes,


@wonsz337: i to jest wlasnie patologia i powod czemu demokracje tworza taki syf jak np. panstwo pis xD i ty jestes tego zwolennikiem, no to niezle argumenty przedstawiles, gratuluje xD
@LuxEtClamabunt xddd sam teraz dałeś taki z dupy przykład i to fejkowy że się nie dzieje. Wyższe podatku to droższe produkty. Ciekawe czy w krajach o wysokich progach podatkowych płacą masę kasy za podstawowe produkty.
Jak sam wiesz nie jest to kwestia inteligencji tylko rozumienia ekonomii, psychologii, prawa itp. A nie kwestia łączenia kresek xd
@dekorator
@wonsz337
Wasze bablaniny można sprowadzić do tego, że jeden chcę by wyborcami byli ludzie pracujący, a drugi jest prorynkowe, nieproludzki. A pewnie stan idealny jest gdzieś po środku.

Ludzi którzy pracują jako śmieciarze to też ludzie, niekoniecznie wybitni intelektualnie, a być może są (polecam komiks o korposzczurku Dilbert, zauważcie kim jest jego ojciec).

Sam miałem możliwość obserwować jedno z ogromnych korpo w którym pracowałem wleczone i wytrawianie od środka przez wysoko
Ludzi którzy pracują jako śmieciarze to też ludzie


@zbyssto: ile mam powtarzac ze rzadzenie panstwem to nie dzien dziecka w przedszkolu gdzie kazdy moze wybrac czy chce paczka czy drozdzowke, to jest operacja na otwartym sercu i stwierdzenie ze CZLOWIEK TO CZLOWIEK TRZEBA MU DAC to jest doslowne samobojstwo czego wlasnie doswiadczamy, enjoy wasza dyktatura emerytow xD
Uprawnienia do głosowania, powinno nabywać się drogą egzaminu. Pierwszy w wieku 20 a nie 18lat i tak powiedzmy, co kolejne 10.
Wystarczyłoby sprawdzenie podstawowej wiedzy z zakresu działania państwa: administracji, gospodarki, przedsiębiorczości, ekonomii, (trójpodział władzy, kadencyjność, PKB, inflacja, stopa procentowa, rodzaje podatków itp.) i bieżącej sytuacji Państwa. Zniknęłoby wiele bezużytecznych głosów a o los kraju byłby zależny od obywateli, którzy faktycznie mają o nim choć minimalne pojęcie.
@dekorator Gdzie ja napisałem coś o dawaniu? Mam ci podać adres tego typka ? Dam ci nawet pałkę, wyrwiesz chwasta. Zastanawiałeś się co byłoby gdybyś sam miał siostrę/brata w takim stanie? Myślę że byłoby trochę inaczej.

Założyłeś znowu jak kupa wieśniacza z jak ktoś nie z tobą to przeciw tobie xD gratulacje.
Gdzie ja napisałem coś o dawaniu?

Ludzi którzy pracują jako śmieciarze to też ludzie - prorynkowe, nieproludzki


@zbyssto: a wiec chcesz DAĆ prawo do glosowania za darmo kazdemu bo to PROLUDZKIE xDD ty sam nie rozumiesz co belkoczesz
@wonsz337: no wiadomo szwecja ma sie cudownie nie ma stref no-go, nie ma armii pustynnych najezdzcow, biali maja duzo dzieci xDD nie ma zamachow, nie ma gwaltow, nie ma przestepstw xD wez juz skoncz sie blaznic klaunie