Wpis z mikrobloga

@dekorator: Człowiek który wrzuca papierek do śmieciarki wnosi wartość do społeczeństwa i jako jego uczestnik ma prawo decydować oddając swój głos, ten głos oddaje na takiego polityka który w jego mniemaniu reprezentuje jego wartości i zabezpiecza jego interesy. Teraz chcesz mu odebrać to prawo na podstawie testu układania kwadratów kółek i kresek? Wiem że fajne ad personam bo tym miało być i jestem pod wrażeniem że dałeś radę to przemielić w
@zbyssto: Może nie powinienem był używać dosłownie 70 iq etc. to nie chodzi mi o jakiś konkretny próg tylko o odrzucenie całkowicie dzielenia ludzi na podstawie czysto syntetycznego kryterium które przenosi się na rzeczywistość o tyle o ile. Jednym z kluczowych założeń mojego pomysłu jest brak praw czynnych u osób będących na rentach itp i tutaj opisana przez ciebie osoba właśnie się znajduje. Jego deficyt intelektualny sprawia że nie wnosi do
Człowiek który wrzuca papierek do śmieciarki wnosi wartość do społeczeństwa i jako jego uczestnik ma prawo decydować


@wonsz337: Jak logicznie polaczyles umiejetnosc wrzucenia papierka do smieciarki z decydowaniem kto ma rzadzic krajem, dawaj, wytlumacz sie. Rozumiem ze sprzataczka w korpo tez ma prawo do wybrania zarzadu bo przeciez tez sie przydaje? xD
Dalej nie czytam tego twojego wysrywu bo juz na samym poczatku sie zblazniles.
@dekorator: jeden śmieciarz nie decyduje o rządzeniu krajem a kilkadziesiąt milionów ludzi wśród których są śmieciarze, korposzczury, robole, dyrektorzy, kramarze z bazaru itp itd. Każdy z nich ma swoje życie w którym są rzeczy które mu przeszkadzają i rzeczy które chciałby mieć, to właśnie będzie pryzmatem przez który będzie patrzył na polityka którego wybierze. Wybory to plebiscyt gdzie głosują wszyscy i każda grupa głosuje na kogoś kto w ich mniemaniu zadba
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@p0lybius:

I ograniczenie jest czysto czasowe


No tak, ktoś tutaj proponował odebranie możliwości głosowania pracownikom budżetówki i domyślam się że też miałoby to być czasowe a nie dożywotnie.

Generalnie wydaje mi się że problen sprowadza się do tego że nie ma opcji "wypisania się" z czyichś decyzji (może poza fizyczną emigracją). W momencie kiedy instytucje państwa zostaną przejęte przez jakąś grupę - w tym wątku uwaga skupia się na biednych, ale
@bartton: o czym ty mowisz, jak ktos dostanie z podatkow od panstwa zasilek na 2000 pln a nastepnie pojdzie kupic jogurcik w ktorym jest podatek 20groszy to on tego podatku DE FACTO nie zaplacil, panstwo dostalo tylko jakas mala czesc swoich pieniedzy z powrotem. @wonsz337 ma racje, siadaj, pala z ekonomii
Wybory to plebiscyt gdzie głosują wszyscy i każda grupa głosuje na kogoś kto w ich mniemaniu zadba o ich interes,


@wonsz337: i to jest wlasnie patologia i powod czemu demokracje tworza taki syf jak np. panstwo pis xD i ty jestes tego zwolennikiem, no to niezle argumenty przedstawiles, gratuluje xD
@LuxEtClamabunt xddd sam teraz dałeś taki z dupy przykład i to fejkowy że się nie dzieje. Wyższe podatku to droższe produkty. Ciekawe czy w krajach o wysokich progach podatkowych płacą masę kasy za podstawowe produkty.
Jak sam wiesz nie jest to kwestia inteligencji tylko rozumienia ekonomii, psychologii, prawa itp. A nie kwestia łączenia kresek xd
@dekorator
@wonsz337
Wasze bablaniny można sprowadzić do tego, że jeden chcę by wyborcami byli ludzie pracujący, a drugi jest prorynkowe, nieproludzki. A pewnie stan idealny jest gdzieś po środku.

Ludzi którzy pracują jako śmieciarze to też ludzie, niekoniecznie wybitni intelektualnie, a być może są (polecam komiks o korposzczurku Dilbert, zauważcie kim jest jego ojciec).

Sam miałem możliwość obserwować jedno z ogromnych korpo w którym pracowałem wleczone i wytrawianie od środka przez wysoko
Ludzi którzy pracują jako śmieciarze to też ludzie


@zbyssto: ile mam powtarzac ze rzadzenie panstwem to nie dzien dziecka w przedszkolu gdzie kazdy moze wybrac czy chce paczka czy drozdzowke, to jest operacja na otwartym sercu i stwierdzenie ze CZLOWIEK TO CZLOWIEK TRZEBA MU DAC to jest doslowne samobojstwo czego wlasnie doswiadczamy, enjoy wasza dyktatura emerytow xD
Uprawnienia do głosowania, powinno nabywać się drogą egzaminu. Pierwszy w wieku 20 a nie 18lat i tak powiedzmy, co kolejne 10.
Wystarczyłoby sprawdzenie podstawowej wiedzy z zakresu działania państwa: administracji, gospodarki, przedsiębiorczości, ekonomii, (trójpodział władzy, kadencyjność, PKB, inflacja, stopa procentowa, rodzaje podatków itp.) i bieżącej sytuacji Państwa. Zniknęłoby wiele bezużytecznych głosów a o los kraju byłby zależny od obywateli, którzy faktycznie mają o nim choć minimalne pojęcie.
@dekorator Gdzie ja napisałem coś o dawaniu? Mam ci podać adres tego typka ? Dam ci nawet pałkę, wyrwiesz chwasta. Zastanawiałeś się co byłoby gdybyś sam miał siostrę/brata w takim stanie? Myślę że byłoby trochę inaczej.

Założyłeś znowu jak kupa wieśniacza z jak ktoś nie z tobą to przeciw tobie xD gratulacje.
Gdzie ja napisałem coś o dawaniu?

Ludzi którzy pracują jako śmieciarze to też ludzie - prorynkowe, nieproludzki


@zbyssto: a wiec chcesz DAĆ prawo do glosowania za darmo kazdemu bo to PROLUDZKIE xDD ty sam nie rozumiesz co belkoczesz
@wonsz337: no wiadomo szwecja ma sie cudownie nie ma stref no-go, nie ma armii pustynnych najezdzcow, biali maja duzo dzieci xDD nie ma zamachow, nie ma gwaltow, nie ma przestepstw xD wez juz skoncz sie blaznic klaunie
@wonsz337: każdy kończąc szkołę powinien robić egzamin, pozwalający otrzymać prawo do głosowania, byłyby to test z podstawowej wiedzy, ekonomiczynej, gospodarczej i politycznej. Żeby wiedzieli co może prezydent a co rada ministrów i ich prezes.
Każdy kto chce głosować i nie ma uprawnieni może podejść do testu kiedy chce i je zyskać.
Żeby nie było akcji typu bierzmy autokary do hospisjum i bierzemy dziadków na głosowanie.
@dekorator: słuchaj teraz uważnie bo wytłumaczę ci coś bardzo istotnego, sprowadziłeś swoimi argumentami wartość człowieka do wyniku testu IQ, wstawiłem ci link do prostego testu określającego z grubsza zakres tego IQ i wstawiłem swój wynik. Teraz najśmieszniejsze XD NIE CHCESZ WSTAWIĆ SWOJEGO. Chłopie żaden twój argument nie ma wartości i nic co napiszesz nie ma już znaczenia bo sam się zaorałeś, zgasiłeś się jak peta a jedyne co musiałem zrobić to
@Bannana_boy: hmmm a ukończenie szkoły już nie jest egzaminem samym w sobie? Myślę że to bez sensu, w naszym kraju mamy problem z niską frekwencją a dodatkowe egzaminy by ją dosłownie wykastrowały.
@wonsz337: psychopaci to tylko jedna z wielu grup, przy której twoje kryterium po prostu jest #!$%@?.

Tysiące Januszy z gownorobot mają pracę i się 'dokładają' a ich wkład w decyzję państwa powinien być żadny. To kolejna z grup. Ale się ograniczę, bo nie chce marnować czasu co wynika z dalszej części komentarza.

Jak masz coś lepszego niż moje #!$%@? to to wykaż

Nie mam potrzeby. Po twoich komentarzach mogę zakwalifikować cię
@LuxEtClamabunt: imho im więcej się wie o IQ i testach na IQ tym mniej się tym jarasz ¯\_(ツ)_/¯ Na myśl o powiązaniu IQ z prawami wyborczymi to wpadają gimnazjaliści.

Jeśli ktoś nie potrafi rozkminić dlaczego w danej sekwencji występują po sobie akurat takie a nie inne symbole lub liczby to czy będzie w stanie powiązać słowa/obietnice polityków z rzeczywistością i faktami?


@LuxEtClamabunt: jest to znacznie mniej skorelowane niż się wydaje.
@LuxEtClamabunt: można mieć 70 IQ i być samowystarczalnym finansową funkcjonalnym członkiem społeczeństwa


Bardzo mi przykro, ale osoby poniżej 70-75 IQ to osoby niepełnosprawne, nie są w stanie nauczyć się i wykonywać prostych prac bez ryzyka #!$%@? wszystkiego. To osoby, które nie przeżyją bez opieki.
@Toniejawtedy: w czym wkład januszy jest gorszy od wkładu kogokolwiek, skoro są częścią społeczeństwa w którym systemem jest demokracja i dodatkowo swoją pracą je rozwijają i utrzymują to mają prawo zabezpieczać swoje interesy w postaci prawa głosu, tak samo psychopata który dodaje coś do tej puli jak i pani krysia na kasie w biedronce
@LuxEtClamabunt: ech, ludzie nigdy sie nie nauczą ze testy psychologiczne to narzedzia nie do końca pewne. Poza tym IQ mierzone jakim testem? Wechslerem, Ravenem? Czy moze jeszcze czyms innym? Poza tym co mamy na mysli poprzez inteligencje? Jaka jej definicje przyjmujemy? I jaka inteligencja najlepiej koreluje ze zdolnoscia do wyboru rzadu? Idealizowanie miar psychologicznych sprowadzi na Nas marny koniec.( ͡° ͜ʖ ͡°)
prowadziłeś swoimi argumentami wartość człowieka do wyniku testu IQ,


nigdzie tak nie napisalem. To juz? To jest ten twoj wielki powrot? Piekna kompromitacja klauna xDD

@wonsz337: musisz zrozumiec ze jak pisze ze przestalem czytac twoj wysryw to znaczy nie mam pojecia co tam sobie dalej napisales, przykro mi ale twoj wynik testu IQ ktory sobie moze zedytowac (czego zapewne nie wiesz xDD) jest zadnym dowodem twojego IQ, mozesz sobie tam wpisac
@dekorator: Kek, przywrócenie takiej ordynacji nigdy nie nastąpi, to mogę zagwarantować, już prędzej będzie dyktektura.

A te testy co się nimi tutaj wymieniacie to chłam w rzezcy samej, jak chcecie sobie zrobić test to polecam znaleźć pdfa z mensy ( ci to już się nie kryją z lizaniem się po jajach xD ).

Po prostu przed wyborami zacznijcie się orientować co i jak i przestańcie potyliczyć bo gówno wam z tego
Pobierz
źródło: comment_1653819293tgjIhPtD7qCyOuD0RNYmTf.jpg