Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Dwa tygodnie temu spałem z synem karmiata plus śpiwór.
Fajnie było chociaż zimno.

Jestem po obejrzeniu kilku filmów o #bushcraft i polecają kupić minimum tarpa.
Sorry za głupie pytanie ale po co?

Z drugiej strony mam znajomych którzy trochę już w tym siedzą i mówią tylko namiot bo komary cię zjedzą.

Pytanie jak pogodzić tarpa (jeśli ma sens przy dwu trzydniowych wyjściach) plus brak komarów?
  • 16
@Sl_w_k_1: Tarp ma chronić przed deszczem i wiatrem. Ochronę przed komarami zapewnia pryskanie DEETem albo moskitiera np. wkładka podtarpowa.

Z drugiej strony mam znajomych którzy trochę już w tym siedzą i mówią tylko namiot bo komary cię zjedzą.


Mają częściowo rację, bo jest to najprostsze rozwiązanie, ale nie każdemu pasuje spanie w całkowitym zamknięciu. Mi tarp daje zupełnie inne doświadczenie spania w naturze niż namiot.
@Sl_w_k_1: Tarpan zawsze warto mieć jak pada to się można jak człowiek pod nim spakować, posiedzieć, zrobić żarcie, namiot jest spoko
Musisz protestować bo nie ma tutaj reguły, jeden woli namiot inny tarp
@Sl_w_k_1: namiot to taka standardowa opcja. Tarpy, hamaki to już są bardziej finezyjne rozwiązania.

Brać z Decathlon jakiś byle było


@Sl_w_k_1: powinno wystarczyć, byleby miał 2 warstwy. Tani namiot zwykle trzeba bardziej "porządnie" rozkładać, ale jeśli nie planujesz w nim ekstremów to powinno być ok. Jakie dystanse chcesz z tym robić?
W studenckich czasach chodziliśmy na 2 tygodniowe wycieczki z namiotem za 100 zł XD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pilot1123: dużo będzie zależeć od dzieciaków. Chociaż od pieciu lat bawimy się w biegi na orientację więc są zaprawieni w boju. Ale spanie w lesie to spanie w lesie ( ͡° ͜ʖ ͡°), to już inna liga.

Marzy mi się przejść cały Mały Szlak Beskidzki. Ale to tak na raty, weekendow
@Sl_w_k_1: nie chodzi o to ile jest optymalnie, ale ile chcesz( ͡° ͜ʖ ͡°)
W turystyce lepiej zacząć od namiotu. Tarp jest dla prouserów;), a tak to myślę ze docenisz np. to że lisy nie łażą ci po jedzeniu.