Wpis z mikrobloga

No pięknie. W ostatnich latach konkurencja na rynku hipermarketów tak się skurczyła, że zostały w Polsce tylko dwie sieci: Auchan i Carrefour. I teraz chyba zostanie nam jedynie oszą...
Monopol jednej sieci sklepów to kiepska informacja dla nas jako klientów, bo nie będzie wtedy dla nich motywacji aby konkurować zarówno ceną, jak i jakością... A przecież gdzieś trzeba robić zakupy.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Carrefour-wychodzi-z-Polski-po-25-latach-Nowy-wlasciciel-postawi-na-franczyze-8344720.html

#polska
Pobierz goferek - No pięknie. W ostatnich latach konkurencja na rynku hipermarketów tak się s...
źródło: comment_1653630722yhyQ2ZknS7Ghpr1LWOwtso.jpg
  • 94
Każdy kto nie jest biedakiem kupującym w Biedrze albo w Lidlu kupuje w hipermarkecie. Wystarczy wejść do jednego z tych sklepów: brud, #!$%@? asortyment, biedackie produkty najniższej jakości brandowane na Lidla czy Biedrę, kolejki, kasy samoobsługowe działają tak z #!$%@?, że trzeba wołać obsługę co drugi raz, #!$%@? kartony po całym sklepie, tłok.

A tymczasem w takim Auchan: czysto, przestronnie, produkty z całego świata, różnej jakości, całe osobne stoiska rybne, mięsne, wegetariańskie,
Biedronki, Lidla,


@wyjadamzgarnka: jak mozesz porównywać te sklepy. Po pierwsze w takim wielkopowierzchniowym Auchan masz znacznie większy wybór towarów z danej kategorii, oraz wiele towarów, których w Biedronce nie znajdziesz. To jest sklep typu muszę kupić wiele rzeczy, których albo na pewno, albo prawdopodobnie nie zastanę w Biedronce, to tam idę.
Zresztą Biedronka to skrajność, tam nawet w porównaniu do Lidla jest mniej rzeczy. Ostatnio się z biedry odbiłem bo chciałem
@FrasierCrane: Dodajmy fakt że w Biedrze ani Lidlu poza tygodniami tematycznymi nie dostanie się takiej prozaicznej rzeczy jak nożyk do kartofli, ręcznik, szmata do podłogi, wiaderko z mopem, talerz, garnek czy karta pamięci, kabel USB które nieraz potrzebne są na już. O składnikach dań kuchni międzynarodowej typu grzyby mun, sos sojowy, mąka typu durum, prawdziwy parmezan, mleko kokosowe nie wspomnę, w dyskontach takie rzeczy są raz-dwa w roku. Bardzo lubie też
@Murasame właśnie to wkurza mnie w Biedronce - jeden majonez, jeden ketchup, jedna musztarda do wyboru. Chcesz inny majonez? Proszę bardzo, obok stoi drugi, Uber premium w cenie trzy razy drożej.
Zachodzę do Carrefour i co? Hellmans, Winiary, kielecki, kętrzyński, do wyboru, do koloru. A jeśli chce inny, w alejce z kuchniami świata mogę znaleźć jakiś fancy majonez z czosnkiem, albo truflami. Duże zakupy od lat robię właśnie w Carrefour.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@goferek: niestety, w Holandii czy Niemczech tak jest od lat, sieci bardziej lub mniej luksusowych dyskontów i tyle.

W Niemczech chyba tylko Real się ostał, ale nie jestem pewien.
@goferek Zdziwiłbyś się ile różnych dziwnych rzeczy można dostać w wiejskiej stokrotce. Do zwykłego funkcjonowania gdy np nie gotoujesz jakichś nie wiadomo jakich dań odległych nam kuchni zwykła stokrotka absolutnie wystarczy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FrasierCrane: Biedronka to nie wszystko. Ja mam pod nosem jeszcze Kaufa, Lidla i Aldi. Swojego czasu było jeszcze Tesco i faktycznie ratowało dupę jak trzeba było pilnie kupić płyn do spryskiwacza. Ale nic poza tym. Co do świeżości produktów to w mojej opinii Lidl i Kaufland biją na głowę Auchana. Przynajmniej w kwestii pieczywa, owoców i warzyw. Co do kolejek, to jak w weekend pójdziesz do hipermarketu to też będziesz stał.