Wpis z mikrobloga

No pięknie. W ostatnich latach konkurencja na rynku hipermarketów tak się skurczyła, że zostały w Polsce tylko dwie sieci: Auchan i Carrefour. I teraz chyba zostanie nam jedynie oszą...
Monopol jednej sieci sklepów to kiepska informacja dla nas jako klientów, bo nie będzie wtedy dla nich motywacji aby konkurować zarówno ceną, jak i jakością... A przecież gdzieś trzeba robić zakupy.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Carrefour-wychodzi-z-Polski-po-25-latach-Nowy-wlasciciel-postawi-na-franczyze-8344720.html

#polska
goferek - No pięknie. W ostatnich latach konkurencja na rynku hipermarketów tak się s...

źródło: comment_1653630722yhyQ2ZknS7Ghpr1LWOwtso.jpg

Pobierz
  • 94
@goferek: Kto normalny kupuje narzędzia w hipermarkecie? Świat się zmienia, konsumenci sie zmieniają. Coraz więcej kupujemy online, eCommerce wymusza zmiany na rynku stacjonarnym. A po co utrzymywać takie wielkie powierzchni sklepowe, media, pracownicy, sprzęt, jak można mieć 2-3 centra logistyczne i wysyłać online? Przyzwyczaj się - takich sklepów z czasem będzie coraz mniej.
@KromkaMistrz: nigdy nie kupowałeś niczego na szybko? Nawet głupia folia malarska czy wałki, w takim auchan kupujesz je znacznie taniej niż w marketach budowlanych. Pojedynczą mikrofibrę też będziesz zamawiać online? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No i ecommerce nie przejmie spożywki w takim zakresie, jak pozostałych kategorii produktów.
@Dundes2136: a to ta sieć jeszcze istnieje? Bo od lat nie widziałem żadnego ich sklepu.
@goferek: znak czasów, takie sklepy przestają mieć sens, dyskontów masz napchane na każdym rogu, sklepów specjalistycznych też pełno, coraz więcej ludzi robi zakupy on-line, sam fizycznie w sklepie kupuje tylko pieczywo raz w tygodniu ponieważ raz w tygodniu przyjeżdżają mi zakupy spożywcze pod drzwi, jak chcesz dużego sklepu to możesz iść do makro
Dla mnie taki auchan jest cholernie wygodny. Jak mam coś do kupienia na już i chcę to dorwać w miarę przyzwoitej cenie to pierwsza myśl czy w oszołomie będą mieli. I zawsze jest zdziwko, że mają. Antena samochodowa? Proszę bardzo. Chemia motoryzacyjna od odświeżaczy po smary do łańcuchów motocyklowych? Proszę bardzo! Elektronika, kabelki, duperelki, przejściówki, bateryjki, światełka... Kot się zrzygał na poduszkę i potrzebna nowa? Do dyspozycji cały dział z poduszkami i
ale w dyskoncie nie zrobisz pełnych zakupów


@goferek: to prawda, ale jest jeszcze online. Od blisko 3 lat nie robiłem zakupów w żadnym hipermarkecie i nie odczuwam braku jakiejkolwiek rzeczy czy ograniczonego wyboru. Carrefour poległ trochę przez swoją strategię, która w zamyśle była dopasowana do polskiego rynku, ale ostateczne decyzje na ich kształt miała centrala we Francji. A jak wiadomo - kto pracował we francuskim korpo, ten się w cyrku nie