Wpis z mikrobloga

No pięknie. W ostatnich latach konkurencja na rynku hipermarketów tak się skurczyła, że zostały w Polsce tylko dwie sieci: Auchan i Carrefour. I teraz chyba zostanie nam jedynie oszą...
Monopol jednej sieci sklepów to kiepska informacja dla nas jako klientów, bo nie będzie wtedy dla nich motywacji aby konkurować zarówno ceną, jak i jakością... A przecież gdzieś trzeba robić zakupy.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Carrefour-wychodzi-z-Polski-po-25-latach-Nowy-wlasciciel-postawi-na-franczyze-8344720.html

#polska
goferek - No pięknie. W ostatnich latach konkurencja na rynku hipermarketów tak się s...

źródło: comment_1653630722yhyQ2ZknS7Ghpr1LWOwtso.jpg

Pobierz
  • 94
  • Odpowiedz
. I szczerze większy wybór owoców i warzyw mam w Lidlu i Kaufie niż w takim Auchanie


@wyjadamzgarnka: Bzdura, w Lidlu to #!$%@? nawet pietruszki czy kalafiora brakuje jak się robaki rzuca, już nie mówiąc czymś mniej dostępnym. A poza ryneczkiem lidla, czy #!$%@? wie jak to się nazywa, to o bardziej egzotycznych produktach można zapomnieć. Chcesz hibiskus? Zapomnij. Chcesz wege jedzenie inne niż Dobra Kaloria? Zapomnij. Chcesz jakieś normalne kosmetyki?
  • Odpowiedz
@goferek Jak się mieszka w małej miejscowości to same dyskonty zostają ja sam do najblizszego Auchana mam z jakieś 50 km i nie będę tak daleko jeździć na zakupy.
  • Odpowiedz
@goferek: czas hipermarketów minął, ludzie wolą dyskonty
Nikt już nie kupuje garnków, odkurzaczy czy innych pierdół, wszystko to się zamawia przez internet a zakupy codzienne robi w dyskontach w których jest równie duzy wybór
z Hipermarketów ma szansę się utrzymać chyba tylko Auchan z produktami które często tylko tam są, + ogromny wybór
Czas centrów handlowych też już jest policzony, za 10lat pewnie nikt nie będzie tam chodził
  • Odpowiedz
Dla mnie taki auchan jest cholernie wygodny.

zawsze jest zdziwko, że mają.


@Dalmierz_Ploza: 100% prawda. No i mają dostawę. Porównywałem na szybko ceny w dostawie i Auchan wychodził na znacząco tańszego i z większym asortymentem, niż konkurencja.
  • Odpowiedz
@wyjadamzgarnka: w lidlu jest lepiej niż w biedrze ale w obu tych biedasklepach nie dostaniesz dobrego mięsa czy alkoholu wyższej jakości. Wybor miedzy różnymi producentami danego towaru prawie nie istnieje. Takie sklepy są spoko żeby podejść z buta bo są lepsze niż osiedlowe ale gdzie im do dużych marketów
  • Odpowiedz
@goferek: przeczytałeś ten artykuł w ogóle? Tam nie ma mowy o zamykaniu sklepów, zmienia się jedynie właściciel, który patrząc na rozwój żabek pod jego skrzydłami z dużym prawdopodobieństwem przyjmie tą samą taktykę.
Zmienia się jedynie właściciel
  • Odpowiedz
@goferek: Pamiętam Tesco Gocław jak Tesco wychodziło z polski. Co tydzień sklep wyglądał zupełnie inaczej. Pierwszy tydzien normalnie. Drugi tydzień połowa półek pusta. Trzeci tydzień produkty zsunięte na środek sklepu a zewnętrzne półku puste. Czwarty tydzień, sklep zostaje odgrodzony, po środku masz półki z produktami a dalej sztuczne ścianki a za nimi gigantyczna przestrzeń pustej hali. Mega dziwnie się to oglądało. Mam u siebie carefoura i chcę to zobaczyć jeszcze raz.
  • Odpowiedz