Wpis z mikrobloga

#ukraina #rosja #wojna

Dlaczego rubel umocnił się względem dolara gdy porównujemy względem okresu sprzed wojny? Wtedy to ok 80 rubli na dolara, teraz 56?
I proszę nie trollowac "to znajdź kantor co Ci to wymieni wykopku!!!111oneoneone" - w Rosji normalnie można kupić dolara właśnie w tych cenach.
  • 44
@samarin:

a co w Polsce kupisz za dolara w sklepie?


Wymienie na zlotowki i kupie co chce. Ile? Tu wyznacznikiem bedzie kurs dolara do zlotowki. W rosji wymienie na ruble, wydam, przelicze.... i sie szybko okaze ze caly ten ''kurs rubla' to cos pomiedzy fantastyka a propaganda.
@fujiyama
Faktycznie, kolega mi wyjaśnił że 50% zysku w EUR/USD firma exportujaca musi wymienić na ruble, ale nikt za bardzo na rosyjskim rynku nie chce teraz oddawać rubla, bo nie ma co zrobić z nich EUR/usd
@samarin: ja jestem upośledzony z księgowości i ogólnie z ekonomii, ale nie rozumiem czemu ruscy w ogóle pozwolili rublowi tak się umocnić.
Przecież oni żyją z eksportu surowców, jak sprzedadzą ropy za 1 USD to potem na wypłaty dla żołnierzy czy pracowników administracji to mają 70 rubli zamiast 120.
A inflacja jest i tak wysoka przez ograniczenia w imporcie i powstające przez to niedobory, więc realnie mimo umocnienia wartości waluty, mogą