Wpis z mikrobloga

@yupitr: Jak wy używacie tych kas? Używam prawie codziennie, problem techniczny z nimi się trafi raz na 100, a z tego co widuje w sklepach to głównie coś z nimi mają tylko starzy ludzie, którzy nie umieją czytać instrukcji 1. Zeskanuj, 2. Połóż na wagę.
  • Odpowiedz
@SoLUffka: wystarczy że jakiś produkt ma wpisaną błędną gramaturę albo producent poleciał w kulki - wg kodu jest to "pomidorki koktajlowe 250 gram", a wg wagi te same pomidorki ważą 220 gram. Wtedy nie ma innego sposobu na przebrnięcie przez kasę niż poproszenie o pomoc asystenta.
  • Odpowiedz
@Eddycurrent: problemy z kasami samoobsługowymi:
1) alkohol/papierosy
2) niezgodność wagi
3) zgrzewka czy pojedynczy produkt
4) promocje, które się nie pokazują
5) w biedrze: konieczność skanowania każdego typu pieczywa oddzielnie, bo nie zgodzi
  • Odpowiedz
@TurboDynamo: @Bordomir: @r5678: nie ma to jak stać pół godziny w kolejce do zwykłej kasy, gdzie ma się do czynienia z takimi sytuacjami:
- pełne wózki zakupów
- wychodzenie z kolejki, bo się czegoś zapomniało
- dokonywanie zwrotu towaru
- pytanie kasjera czy ceny są rzeczywiście takie, jak podano
- szukanie portfela i
  • Odpowiedz
Jak wy używacie tych kas? Używam prawie codziennie, problem techniczny z nimi się trafi raz na 100, a z tego co widuje w sklepach to głównie coś z nimi mają tylko starzy ludzie, którzy nie umieją czytać instrukcji 1. Zeskanuj, 2. Połóż na wagę.


@Eddycurrent: Pewnie lądują browary do codziennych zakupów xD
  • Odpowiedz
nie ma to jak stać pół godziny w kolejce do zwykłej kasy, gdzie ma się do czynienia z takimi sytuacjami:


@trujacybluszcz: nie ma to jak stać pół godziny w kolejce do kas samoobslugowych xDDDDDDD

A ludzie przy nich #!$%@?ą jeszcze gorzej niż przy normalnych, zachowują sie jak debile i nie wiedzą gdzie klikać żeby zapłacić.
  • Odpowiedz
może raz na sto muszę wzywać pracownika


@Soothsayer: ja na urodziny chciałem kupić 0,7, więc poszedłem do biedry i pomyślałem, że nie będę stać tylko szybko na samoobsługę skoczę. Skasowałem i czekam, czekam, czekam... Po 5 minutach czekania i przejrzenia pobliskich towarów zostawiłem wszystko i wyszedłem.
W carrefour na samoobsłudze siedzi pracownik i jak widzi, że ktoś pełnoletni to ze swojego stanowiska akceptuje alko - wtedy to ma sens, bo
  • Odpowiedz
@trujacybluszcz: W idealnym świecie powinno być tak, że wkładasz koszyk albo przejeżdżasz wózkiem przez coś w rodzaju skanera jak na lotniskach i od razu możesz zapłacić za wszystko. Co mi z tego, że jadę pod samoobsługową jak każdy produkt i tak muszę po kolei wyciągać i skanować. Ile to czasu człowiek w swoim życiu spędza w kolejkach do kasy to oo panie.
  • Odpowiedz