Wpis z mikrobloga

W dniu dzisiejszym mój syn odwiedzał #czestochowa, w ramach wycieczki/pielgrzymki po komunii. Okazało się, że na Jasną Górę wybrała się też drużyna #rakow 'a. Z racji faktu, że syn jest wielkim fanem #pilkanozna i ogarnia składy większości zespołów #ekstraklasa (a mówią, że granie w gry nie przynosi żadnych korzyści: #fifa22 ( ͡° ͜ʖ ͡°)) podbiegł do nich prosząc o wspólne zdjęcie. Piłkarze zachowali się super. Nie dość, że bez problemu pyknęli z nim fotki to Vladan Kovacevic założył mu na tą "sesję zdjęciową" swoją bluzę. Chwilkę z nim porozmawiali w jakiej szkółce piłkarskiej się szkoli, itp. Na koniec mój syn grzecznie podziękował i chciał oddać bluzę. Bramkarz jednak stwierdził, że bluza jest już jego. W życiu nie widziałem, aby mój syn miał tak długo banana na twarzy. Minęło już 4 godziny od tej sytuacji, a on dalej uśmiechnięty. Do tej pory byłem przekonany, że te całe akcje rozdawania rzeczy przez piłkarzy, to tylko na potrzeby klubowego PR'u i ocieplenia wizerunku w blasku fleszy, a tu taka sytuacja (muszę posypać sobie głowę popiołem i wyrazić skruchę, że byłem w błędzie). Naprawdę zawodnicy niesamowicie uszczęśliwili mojego syna.
Podsumowując: #rakowczestochowa DZIĘKUJĘ BARDZO.
PS. aby nie było niedomówień, mój syn gra w jednej z #radom 'skich szkółek piłkarskich( ͡° ͜ʖ ͡°).
jarcad - W dniu dzisiejszym mój syn odwiedzał #czestochowa, w ramach wycieczki/pielgr...

źródło: comment_1653135987IyX18e8tQMFLmCa0ZsivbN.jpg

Pobierz
  • 46
via Wykop Mobilny (Android)
  • 24
@sols: o ile Kovacevic pochodzi z Bośni gdzie chrześcijan i muzułmanów chyba jest mniej więcej po równo, to już Gvilla pochodzący z Gruzji to chyba wyznawca prawosławia. Też się nad tym zastanawiam co robią w miejscu kultu chrześcijan, ale nie mam śmiałości redaktora Dzięciołowskiego aby takie pytanie zadać ( ͡º ͜ʖ͡º). Może tylko zwiedzali
@jarcad: Ciężko powiedzieć jakiego są wyznania, bo Petrasek będący Czechem czyli idąc tym torkiem rozumowania jest ateistą ma na swoim instagramie zdjęcia z Jasnej Góry. Natomiast Jasna Góra to zabytek, wysoka wartość historyczna i architektoniczna, nic dziwnego jeśli piłkarze po prostu poszli sobie pozwiedzać niezależnie od wiary, szczególnie, że Częstochowa to nie Kraków i jest to jedno z nielicznych miejsc, wizytówek, które można odwiedzić
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pralatoo: dlatego napisałem, że może tylko zwiedzali. Nie jestem fanatykiem religijnym, abym miał się interesować kto jest jakiego wyznania (to jest ich osobista sprawa). Mój poprzedni wpis był tylko odpowiedzią do użytkownika @sols
o ile Kovacevic pochodzi z Bośni gdzie chrześcijan i muzułmanów chyba jest mniej więcej po równo, to już Gvilla pochodzący z Gruzji to chyba wyznawca prawosławia. Też się nad tym zastanawiam co robią w miejscu kultu chrześcijan, ale nie mam śmiałości redaktora Dzięciołowskiego aby takie pytanie zadać ( ͡º ͜ʖ͡º). Może tylko zwiedzali


@jarcad Prawosławni to też chrześcijanie z silnym kultem Matki Boskiej. Zresztą sam obraz z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Halbr: w tekście który cytujesz nie dziwiłem się, że Bośniak i Gruzin są na Jasnej Górze, ale bardziej zastanawiałem się co robią tam w dniu meczu. Dywagacje na temat ich wyznania były odpowiedzią do pytania, które zadał inny Mirek
Też się nad tym zastanawiam co robią w miejscu kultu chrześcijan

Prawosławni to też chrześcijanie z silnym kultem Matki Boskiej.


@Halbr: @jarcad: Tak samo muzułmanie pielgrzymują do sanktuariów maryjnych, ponieważ Maryam jest jedną ze czterech świętych wzorów kobiety w islamie.
Tak samo muzułmanie pielgrzymują do sanktuariów maryjnych, ponieważ Maryam jest jedną ze czterech świętych wzorów kobiety w islamie.


@piotr-zbies w życiu nie widziałem ani nie słyszałem o pielgrzmach muzułmańskich w sanktuariach maryjnych. Masz jakieś przykłady?