Wpis z mikrobloga

@kmds: Szedłem bardzo podobną trasą i było bardzo fajnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Edit: na Krzyżne wchodziłem od Waksmundzkiej i wydaje mi się, że zejście do piątki było bardziej strome niż wejście na Krzyżne
@kmds: z tego co pamiętam to obydwa szlaki dojściowe są podobne kondycyjnie, trudnościowo i w niektórych momentach upierdliwe. Ja bym chyba atakował odwrotnie od tego co napisałeś, ale to tylko dlatego, żeby przy zejściu mieć dostęp do schroniska w D5SP i już nie zahaczać o Roztokę.
@kmds: robiłem taką trasę z 3 lata temu, z ludźmi którzy byli w górach pierwszy raz od dawna i było super. Wydaje mi się że zejście do D5S miało więcej stromych fragmentów niż wejście od Waksmundzkiej. Podejrzewam że jest cięższe kondycyjnie, ale szybciej tam się nabiera wysokości. Za to nie żałują że wybrałem ten kierunek, bo z kolei widoki lepsze na południe IMO.
Pobierz cultofluna - @kmds: robiłem taką trasę z 3 lata temu, z ludźmi którzy byli w górach p...
źródło: comment_1653128781YCWfvpu65xu8Tk0PUJM1to.jpg
@kmds trzeba mieć na uwadze że wyżej po północnej stronie będą fragmenty śniegu więc łatwiej Krzyżne zdobędziesz odwrotnie niż planujesz.
@kmds: Schodziłem z Krzyżnego do D5S 2 lata temu. Strasznie wkurzające zejście, kilka razy poślizgnąłem się na żwirze, a na koniec #!$%@? na tyłek (ale ja nie umiem schodzić). Jakbym miał iść jeszcze raz, to wchodzić od DS5. Był jakiś czerwiec, gdzie tam były 4 wypadki w tydzień, zrozumialem czemu. Od tego czasu coś tam remontowali, może jest lepiej. No ale widokowo podłączam się do pozytywnych opinii.