Wpis z mikrobloga

Witajcie, mamy spór w rodzinie. Pomóżcie nam go rozstrzygnąć.

Czy jaja wkłada się do gotującej wody, czy wkłada się do zimnej wody i wspólnie z wodą jaja się zagotowują? Jaka jest wasza technika szykowania jaj gotowanych na miękko dajmy na to.

#gotowanie #gotujzwykopem #jedzenie #kuchnia #gownowpis #pytaniedoeksperta

Gotowanie jajek. Która technika jest odpowiednia?

  • Jaja wkłada się do zimnej wody 59.8% (265)
  • Jaja wkłada się do gotującej się wody 40.2% (178)

Oddanych głosów: 443

  • 22
wkładając chłodne jajko z lodówki jest szansa ze peknie i się środek wyleje, aczkolwiek ja zawsze ryzykuje i tak robię bo mi się nie chce czekać aż woda się zagotuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@AEZAKMI_: poruszyles ciekawy temat, duzo osob trzyma jajka w lodowce.
Ja mam taka zasade ze jesli cos nie jest trzymane w lodowce w sklepie, to tez tego nie wkladam do lodowki. No chyba
@ShinpuTokubetsu: Najlepiej gotować na parze. Wkładając do zimnej, trzeba pilnować kiedy się zagotuje. Wkładając do wrzątku, jeżeli jajka są z lodówki to popękają. A tak to wstawiasz na parę, jajko się na początku delikatnie ogrzeje, a woda na dnie garnka się zagotuje w kilka sekund - wtedy przykrywasz i liczysz czas. Dodatkowo para wodna jest gorętsza od wody w stanie ciekłym, więc jajka robią się szybciej.

do gotującej się bo wtedy
Jeśli na miękko, to do gorącej i na 5 minut.


@paramedix: możesz spokojnie do zimnej i jak się zagotuje wyłączyć i przykryć i 'dojdą' w 4 minuty o ile dobrze pamiętam. Pomaga jak masz jajka prosto z lodówki - wrzucanie zimnych z lodówki do wrzącej wody to większość pęknie.
@AEZAKMI_: mniejsza szansa że Ci pękną, jeśli najpierw łyżkę zanurzysz w gorącej wodzie, a dopiero na takiej z odrobiną wrzątku wrzucasz jajka do garnka