Wpis z mikrobloga

Wydrukowany wieszak na ubrania / ręczniki - montaż, omówienie konstrukcji i tego jak działa

W materiale przedstawiam i omawiam konstrukcję wieszaka na ubrania, ręczniki lub inne drobiazgi, który zaprojektowałem w programie FreeCAD celem wydrukowania metodą przyrostową na drukarce 3D. W związku z tym, że w trakcie projektowania konstrukcji uwzględniłem moje możliwości warsztatowe, omawiam kluczowe cechy detali, które powstały ze względu na umożliwienie wykonania gwintów. Zastosowane połączenie gwintowe trzpienia z korpusem pozwala na dodatkowe zwiększenie sztywności konstrukcji pod nieco większym obciążeniem.

Zgodnie z zapowiedzią w filmie, każdy z detali zostanie w kolejnych odcinkach zamodelowany krok po kroku, a pliki będą udostępnione publicznie bez żadnych opłat.

Zapraszam: [[250] Wydrukowany wieszak na ubrania / ręczniki - montaż, omówienie konstrukcji i tego jak działa](https://youtu.be/Wor7nynmc4E)

Odwiedź również stronę internetową kanału: IPc - Inżynier Programista

Tag do śledzenia wpisów: #inzynierprogramista

#inzynierprogramista #cad #freecad #inzynieria #mechanika #studbaza #pracbaza #modelowanie3d #modelowanie #projektowanie #ciekawostki #tworczoscwlasna #nauka #hobby #gruparatowaniapoziomu #druk3d #technologia
InzynierProgramista - Wydrukowany wieszak na ubrania / ręczniki - montaż, omówienie k...

źródło: comment_1653111902JFQSKwVmg8IlqmYb5y98PR.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@InzynierProgramista: mam taki sam tok myślenia, ale za gorącą głowe i nie mogę się zmusić do wydrukowania takiego domowego utensylia zanim spróbuje zrobić np model silnika stirlinga xd a za silnik się nie biorę bo mam za mało skila w druku 3d i się okazało w szybkim riserczu, że silniki stirlinga wyłącznie z elementów z druku 3d praktycznie nie występują. Tak tylko ci podrzucam pomysł co możesz wydrukować za jakiś czas
  • Odpowiedz
@InzynierProgramista: Dlaczego nie zrobiłeś gwintów w samym projekcie? Wbrew pozorom duże gwinty drukują się całkiem przyzwoicie, a dzięki temu było by znacznie mniej postprocessingu i wymaganych narzędzi.
  • Odpowiedz
@RotflCopter: Zakup drukarki 3D w moim przypadku wynikał właśnie z potrzeby dorobienia różnych rzeczy, które można zrobić po swojemu, pod swoje wymagania i wiadomo, że będą wystarczające. A że mam z tego wielką przyjemność, nawet jeżeli są to takie proste rzeczy jak ten wieszak - po prostu dzielę się z tym i sprawia mi to wielką frajdę.
Co do silnika stirlinga - oczywście, że można zrobić model i go wydrukować jako
  • Odpowiedz
@Diabl0: Wynika to po prostu z mojej natury, że lubię dłubać. Gdybym wydrukował gotowy gwint, nie musiałbym kombinować jak sobie wszystko poukładać, by później możliwe było zrealizowanie zadania do końca. Dlatego pewnie większość projektów, w których będę łączył w analogiczny sposób ze sobą elementy - postprocessing będzie nieodłącznym zagadnieniem. Mimo, że temat jest trywialny, miałem niesamowitą frajdę opowiadać o tym.
  • Odpowiedz