Wpis z mikrobloga

Kiedyś jak nieruchy były tanie już wtedy mi to nie pasowało, jak to możliwe że 3 pokojowe mieszkanie w centrum czy hektarowa działka z wz na podmiejskiej wiosce może kosztować tyle co jakieś średnio wyposażone Audi A4 z salonu, które za 15 lat pójdzie na złom. Serio zawsze mi to nie pasowało, jak się z czasem okazało bardzo słusznie.
#nieruchomosci #inwestycje #mieszkanie #finanse #pieniadze
  • 5
@Pantegram: Nie znam się za bardzo na automotive ale podejrzewam, że głównie chodzi o know how, koszta tworzenia i wdrażania nowych technologii, normy ekologiczne, ogrom infrastruktury i łańcuchów dostaw, dystrybucji, płace w brańży też w czołówce sektora przemysłowego. Za 5-10 lat zacznie się exodus spalinówek z centrów miast za sprawą odpowiedniej legislacji
normy ekologiczne


@Dusk_Forest77: To na pewno... Same testy na bazylion norm które auto musi spełniać są na pewno bardzo kosztowne.

Ale tak ogólnie to myślę, że auta są drogie, bo po prostu produkowane są przez zagraniczne firmy i sprzedawane w euro... Gdyby podzielić ich ceny przez 4.5 nie byłyby aż takie drogie, no ale na polską kieszeń są. A zagraniczne koncerny nie obniżą cen tak, by były bardziej dostępne na polską
@Pantegram: Dużo nawet prestiżowych modeli produkuje na takich Węgrzech, Słowacji, Turcji itp. Polska niestety w ostatnich latach przegrała walkę o wiele takich zaawansowanych fabryk montowni. Produkcj samochodó ogólnie jest mocno outsourceowana, mnóstwo modłów i różnego rodzaju komponentów produkowanych jest na całym świecie. Ostatnio właśnie z tego powodu przez zerwane łańcuchy dostaw na nowe auto czeka się nawet pod rok, przynajmniej tak było do niedawna. Nowe auta to jeżdzące komputery, pełne różnorakich