Wpis z mikrobloga

@Mr0K: Cześć :) Polecam dla odmiany, chodź widzę że na tagu ostatnio dość sławny jest butter chicken, curry i tikka masala. Wszyscy sie inspirują albo działa archetypiczna świadomość tłumu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kotiki_to_nie_foki: Mam gdzieś na tagu dobre pieczone ziemniaki a te sa tak na mega szybko ułatwioną metodą. Gotowałam ziemniaki i zachciało się pieczonych wiec wyjęłam z gotowania po 10 minutach, zrobiłam marynatę (olej, papryka słodka, chili, kurkuma, pieprz, czosnek, sól, zioła prowansalskie, jakaś przyprawa do leczo z papryką wędzoną i pomidorami bo leżała, wymieszałam w misce) Odcedzone ziemniaki z gara dałam na blache z papierem do pieczenia, całe obtoczyłam w marynacie
@arinkao resztą się nie martwię ale zioła z marynaty na tych ziemniakach po 30 minutach pod grillem to chyba już jako gorzkie węgielki? :)
Wolałbym chyba na sam koniec zostawić.
@arinkao: Ostatnio robiłam butter chicken i najpierw patrzyłam przepis na kuchni Lidla i kazali podwójnie marynować przez cała noc itd. Później pooglądałam hindusów na youtubie a oni dawali do marynaty na 15 minut XD
z udek gorąco polecam spróbować zrobić szaszłyki chicken tikka. Marynowane przez noc w jogurcie i takie wręcz trochę przypalone na grillu w piekarniku są rewelacyjne


@emesc: Mega pomysł!
@arinkao https://youtu.be/QkhROcZwJ4M

Coś w ten deseń. Wystarczy dać porządny jogurt grecki, kmin, czosnek, kurkumę i paprykę. Ja filety z udek tnę na pół bo łatwiej mi się nabija większe (mam takie szersze szaszłyki szpady więc nabijam trzy, cztery razy jeden kawałek wężując). 20 min w piekarniku około i jeszcze potem 2-3 min z obu stron żeby grillem dobrze dopiec. Są rewelacyjne, soczyste i trzeba by auta bardzo postarać żeby wyszły suche. Pewniak.