Wpis z mikrobloga

@KaluHeHe: Pierwsze trzy pomijam bo wg mnie każda jest zła, ale warunki trudne więc się nie dziwię.
Dalej kolejno:
1
1 ex aequo 2
2
2
1
3
2
1

Wg mnie są to najlepsze techniczne zdjęcia ze względu na to, że kolory wyglądają naturalnie. Zdaje sobie jednak sprawę z faktu, że większość ludzi postrzega za "dobre" te z podbitym nasyceniem, więc niekoniecznie moje zdanie będzie zbieżne z wolą ludu (i
1. ma zdecydowanie najlepszą jakościowo matryce, całkiem niezłe ISO i nie przekłamuje/przejaskrawia kolorów sztucznie zawyżonym kontrastem/nasyceniem jak to wiele modeli ma w zwyczaju
@Marcinuuu: @krzaczor93: @mic333: @trujacybluszcz:

Z kolegą przeprowadziliśmy test.
Tutaj w lepszej jakości bez kompresjii imgur

https://drive.google.com/drive/u/2/folders/16MqnRSb20SFFDwUp2CuvmKjsZVSQPXNr

Oczywiście pliki .heic oraz .arw niedostępne, został wybrany tryb o największej kompatybilności.

Fota zawsze 1: Iphone 12 mini (12px) - wszyscy oddali głos na niego.(co ciekawe robi najmniejsze foty w jpegach)
2 - Samsung Galaxy S21 FE (12px) - podobno dziwne foty robi (co ciekawe też najcięższe jak wybiera się by robił.
@mic333: Tylko tak Ci się wydaje. Color Checker Passport i takie narzędzia jak wektoroskop zweryfikowałyby wszystko. Za najbardziej naturalne uchodzi 3 na wszystkich zdjęciach.
naturalne uchodzi 3


@daro1: ciekawe, bo utawiłęm Vivid (strefa kolorów - Vivid - intensywny) Natural jest zszarzały, Light też dobrze się prezentuje.

z tym iPhone jestem zaskoczony, obstawiałem tu bardziej jakiegoś dobrego Huawei


@ebson: Niestety ;] Dla twierdzę że kupowanie iphone do zjęc się mija lekko z celem, ludziom się podobają zdjęcia które idą w żółć, nawert kosztem jakości. Powiększ sobie zdjęcia np. z s21fe a ip12m - tragedia. Skos
@KaluHeHe: No bo Vivid trochę zwiększa nasycenie i chyba też kontrasty. Niemniej jednak smartfony robią dość agresywną obróbkę. Po kolorze tych liści na pierwszych trzech zdjęciach te pierwsze dwa mają zbyt żółte liście i moim zdaniem nienaturalne. Liście mają jakieś -1EV od środkowej szarości. Ich barwa jest też na kolor checkerze.
@daro1: Dlatego zawsze wolałem aprat foto, przez ch..we kolory i na tv zdjęcia sa paskudne...

Teraz bawię sie na TTAntrisanem 35 1.4 (manual focus) i wszystko ustawione na F8 (fotki obiektów) i trybem autoHDR trzymając na ISO100, szkoda że mniej się nie da. (czyli nie robię rawów) na RAW jest DRO (chodzi oto że iphone robi 10 zdjęć i je łączy jak napisałeś) aby niebo było niebem - trzeba dać iso100
@KaluHeHe: Używam Xiaomi Redmi Note 9 i Canon Powershot SX20IS, z tym że na Redmi najczęściej GCAM. Różnice są widoczne. W Powershocie mam iContrast, który spełnia funkcję DRO i ładnie rozjaśnia cienie, kosztem niestety szumów i redukcji szumów w całym kadrze. O ile HDR+ na Redmi radzi sobie całkiem dobrze, to z ogarnięciem tematu na Powershocie już tak prosto nie jest, nawet seria z JPG to jakieś jedno zdjęcie na sekundę,