Wpis z mikrobloga

Nie jestem weganką, ba, nie jestem wegetarianką, wręcz przeciwnie - kocham mięcho, kiełbasy, karkówki, mielone... Ale ostatnio zaczęłam kupować produkty typowo wegańskie, i są one bardzo dobre! Chętnie uzupełniam dietę w wegańskie produkty, zaskakują mnie nietypowymi połączeniami smaków, na które sama bym nie wpadła.

Więc nie rozumiem hejtu na wegan i produktów wegańskich, myślę, że każdy przynajmniej powinien ich spróbować ( ʖ̯)

#weganizm #wegetarianizm #kuchnia #kulinaria #jedzenie #gownowpis #przemyslenia
  • 66
@AlienFromWenus dokładnie, nie wiedziałam, że tak bardzo lubię burgery dopóki nie zaczęłam jeść z wege kotletami :D cieciorkowy, buraczany, marchewkowy, jest tyle możliwości.
I ot nie cierpiałam nigdy fasoli ani smalcu, ale smalczyk z fasoli omnomnom xD
Albo wege kebsik z Krowarzywa, pyszności.
@AlienFromWenus: Ja mam odwrotnie, przeszedłem ostatnio na dietę na masę i absolutnie nie wiem jak miałbym zapewnić taką ilość makroskładników będąc weganem np., bez użycia najbardziej efektywnego środka dostarczania kalorii i białka jakim jest mięso. Ok są rośliny strączkowe, które mają całkiem dużo białka, ale opcje są ograniczone. Wydaje mi się że w przypadku chłopa wegana to albo on spędza mnóstwo energii na optymalizowanie w jaki sposób dostarcza np. białko albo
@AlienFromWenus ostatnio zrobiłem burgery wege te z Lidla z burakiem i słonecznikiem i były bardzo spoko, tylko wkurza mnie, że wege produkty są droższe od mięsnych w większości
@AlienFromWenus: Ja nie mam potrzeby próbować, bo produkty wegańskie często mają udawać produkty normalne. Czyli oni dają sygnał, że chcieliby zjeść coś normalnego, ale z różnych powodów nie mogą i próbują namiastek, za to płacą więcej. No i soja:

Izoflawony sojowe swoją budową przypominają damskie hormony płciowe i wykazują aktywność estrogenową. Wpływają na zaburzenia gospodarki hormonalnej u mężczyzn. Wykazano również korelację pomiędzy wyższym spożyciem soi a spadkiem liczby plemników w spermie,