Wpis z mikrobloga

Nie jestem weganką, ba, nie jestem wegetarianką, wręcz przeciwnie - kocham mięcho, kiełbasy, karkówki, mielone... Ale ostatnio zaczęłam kupować produkty typowo wegańskie, i są one bardzo dobre! Chętnie uzupełniam dietę w wegańskie produkty, zaskakują mnie nietypowymi połączeniami smaków, na które sama bym nie wpadła.

Więc nie rozumiem hejtu na wegan i produktów wegańskich, myślę, że każdy przynajmniej powinien ich spróbować ( ʖ̯)

#weganizm #wegetarianizm #kuchnia #kulinaria #jedzenie #gownowpis #przemyslenia
  • 66
  • Odpowiedz
nie rozumiem hejtu na wegan i produktów wegańskich


@AlienFromWenus: hejt jest na wegan, którzy najchętniej jak by mogli to by zakazali wszystkim innym jeść mięsa i obnoszą się z wegepropagandą

oraz na hipokryzję wegan i produktów wegańskich, które usilnie próbują przypominać produkty mięsne jak kotlet, parówki, pasztet, stek bo to trąci hipokryzją
  • Odpowiedz
Więc nie rozumiem hejtu na wegan i produktów wegańskich, myślę, że każdy przynajmniej powinien ich spróbować


@AlienFromWenus: Tu był nawet typek robiący sobie wojnę ideologiczną z wegan. Nazywał się PolskaPrawica i miał taki czas, że co chwilę wrzucał jakieś znaleziska atakujace wegan albo wpisy z dupy xD

Przykład
  • Odpowiedz
hejt jest na wegan, którzy najchętniej jak by mogli to by zakazali wszystkim innym jeść mięsa i obnoszą się z wegepropagandą


@Catmmando: Przecież Hejt jest na wszystkich wegan jak gdzieś pojawia się taki temat. Mam ci znaleziska na wykopie dać jako przykład?

oraz na hipokryzję wegan i produktów wegańskich, które usilnie próbują przypominać produkty mięsne jak kotlet, parówki, pasztet, stek bo to trąci hipokryzją


@Catmmando: O nie, nie
  • Odpowiedz
@Catmmando: Jesteśmy weganami dla zwierząt, a nie dla smaku roślin. Wiele z wegan lubiło smak mięsa, ale z niego zrezygnowało z powodów etycznych. Widziałem raz fajną analogię, że podobnie można się doczepić do grania w fpsy - przecież można iść postrzelać do prawdziwych ludzi, a nie bawić się w jakieś substytuty w postaci gier ( ͡° ͜ʖ ͡°) No i jeśli ktoś potępia wojnę, to niech
  • Odpowiedz
to jest żywność wysokoprzetworzona.


@luk04330: Podobnie jak mięso z marketu ale co z tego?

Gotowce czy to wegańskie czy mięsne zawsze są gorszym wyborem niż czyste składniki.


Oho, duży kwantyfikator. Z pewnością masz dowód na obronienie tej tezy? xD
  • Odpowiedz
to jest żywność wysokoprzetworzona.


@luk04330: to są najczęściej zmielone i sprasowane warzywa z przyprawami. Jasne, że masz też niezdrowe wegańskie jedzenie ale bez przesady by używać słowa "ZAWSZE". Często to nawet takie rzeczy jak makaron czy pasztet są bardziej przetworzone niż to.

oczywiście, że tak ale IMO jest i tak lepsze niż jakiekolwiek gotowce.


@luk04330: Jak wyżej, ma pan dowód?
  • Odpowiedz
@AlienFromWenus: ogólnie kuchnia wegetariańska i wegańska jest całkiem ciekawa i smaczna.
A hejt (czy to na dietę z warzyw, czy to na 5G) bierze się od ludzi, którzy boją się wszystkiego co nowe/nieznane ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@AlienFromWenus: patrząc jakie mięso jest teraz toksyczne to lepiej dla zdrowia jeść mięso 2x-3x na tyg. (nie wiem dokładnie)

Po za tym nie wiem czy nawet jakby było mniej toksyczne, czy codzienne jedzenie mięsa w takich ilościach jak my teraz jest naturalne dla człowieka.
  • Odpowiedz