Wpis z mikrobloga

Mirki taka akcja.

TLDR:
Nie ustąpiłem pierwszeństwa pieszemu. Nie przyjąłem mandatu 1500 zł i 10 punktów karnych.

Jadac dzisiaj samochodem pieszy wtargnął mi na jezdnie. Nie mówię tutaj o wtargnięciu czyli wejściu bez obejrzenia się czy coś jedzie, ale o wbiegnięciu (w obcisłym stroju profesjonalnego biegacza którego zatrzymać może tylko czarna dziura). Wyżej wymieniony Pan biegacz w momencie rzekomego wymuszenia przeze mnie był w połowie pasów po przeciwległej stronie, przed wysepką rozdzielającą pasy. Ja w tym momencie wjechałem już na przejście, a radiowóz który jechał za mną zahamował dosyć gwałtownie. Niedoszły Usain Bolt pierwsze co zrobił to zatrzymał się na środku przejścia gestykulując przed radiowozem w moja stronę w taki sposób jakby zajął 4 miejsce w maratonie. Oczywiście radiowóz zatrzymał mnie 50 metrów dalej. Moje kulturalne tłumaczenie że to pieszy wtargnął, dodatkowo był jeszcze przed wysepką, oraz to że sami musieli gwałtowniej hamować zdały się na nic. Mimo argumentów Panowie policjanci chcieli mi wystawić mandat na kwotę 1500 zł i 10 pkt karnych. Po długiej dyskusji i ostatecznym argumencie z mojej strony że bardziej opłacało się im ukarać mnie a nie pieszego, mandatu nie przyjąłem. Kto w tej sytuacji miał rację? #polskiedrogi #prawo #prawojazdy #kierowcy
Pobierz blvckie - Mirki taka akcja.

TLDR:
Nie ustąpiłem pierwszeństwa pieszemu. Nie przyjąłe...
źródło: comment_1652870944WbeJTrxqoL7GWRJ0h76eOh.jpg
  • 176
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@blvckie: mijam pierdyliard takich przejść i zawsze byłem przekonany, że takie rozdzielenie pasów to już wysepka/azyl. A jeśli nie - to po #!$%@? je robić?
Jak jeździć po tej Polsce... xD
@blvckie: przed zmiana przepisów miał byc racje ale zmienili i jak zblizasz sie do przejscia to masz miec obsrane gacie nawet wobec tych co dopiero do niego dochodzą. Niestety. Jak nie masz na kamerce jakiegośgrubego uzasadnienia tematu ze pieszy sie #!$%@?ł na przejscie po skosie w biegu to moze byc ciezko.

@blvckie: to nie jest wysepka, pasy nie sa przerwane wiec wjechales na nie jak on juz na nich byl.
@blvckie: Moim zdaniem nie mieli racji wlepiając ci mandat 1500pln i 10 punktów karnych.
Powinni ci od razu zabrać prawo jazdy, bo nie znasz przepisów które realnie chronią życie pieszych. Jeżeli utrzymujesz się przy "swojej interpretacji" w sprawie tego, czy masz się zatrzymać przed pieszym na pasach, to rzeczywiście, nie powinieneś mieć prawa jazdy, bo stwarzasz realne zagrożenie.
@blvckie
Wygląda jak tzw. Azyl dla pieszych....

Zgodnie z przepisami w takiej sytuacji pieszy ma do czynienia z dwoma osobnymi przejściami dla pieszych, co oznacza, że musi zachować odpowiednią ostrożność i rozejrzeć się czy zarówno z lewej, jak i prawej strony nie jedzie żaden pojazd. Przykładowo, jeśli kierowca jadący prawym pasem widzi, że z lewej strony na przejście wchodzi pieszy, nie musi się od razu zatrzymywać i ustępować pierwszeństwa. Dopiero w momencie,
@blvckie: Jeżdżę codziennie samochodem, nigdy nie naraziłam jeszcze innej osoby na kalectwo albo śmierć. Prawda jest taka, że nie powinieneś mieć prawa jazdy, bo nie dość że prawie spowodowałes katastrofę, to jeszcze nie umiesz się przyznać, że popełniłeś błąd.
@blvckie

Znalazłem info jak to jest w Holandii.

Max €390 mandatu i to w każdym przypadku.

Ustawodawca traktuje wszystkie przejścia tak samo.
( tak piszą między sobą Holendrzy)
Wyjątek stanowią przejścia z sygnalizacją świetlną.

Wysoki ten mandat proponowali i te posrane 10 punktów.

Czemu piesi to często dzbany.
Przecież pieszy zawsze powinien się rozglądać.
Uczą tego już w przedszkolu.

Często mam takie sytuacje, bo wiadomo ludzie są różni.
Jedni stoją jak dzbany
@blvckie jako były instruktor jazdy: jeśli było tak jak mówisz w tym miejscu to o żadnym mandacie na ma mowy, Policja pokazała Ci jakieś nagranie? Szkoda że wideorejestratora brak. Spisali dane "pieszego"?
@czarlipe nie, żadnego nagrania, radiowóz nie był z drogówki typowej tylko jakąś corsa czy astra. Nie byłem w środku ale wydaje mi sie ze wideorejestratora nie mieli. Nie widziałem żeby brali jakie kolwiek dane czy zeznania od pieszego.
@blvckie trochę dziwnie, słowo przeciwko słowu, niestety prawdopodobnie para w radiowozie(w sądzie jak się nie zgłoszą na sprawę to po 500zł - chyba że dalej covidowe przywileje), inni świadkowie?
@blvckie: Sorry ziom, ale @hellfirehe ma rację. Może gdybyś miał kamerkę i powołał jakiegoś biegłego to by była szansa.
Uratować Cię może jeszcze tylko dorobek artystyczny (patrz. Beata Kozidrak), praca w TVN (patrz. Kraśko, Durczok), pisanie do Wyborczej (patrz. Najsztub), ewentualnie bycie premierem kraju (Szydło)
@blvckie: Wołaj jak będzie dalszy ciąg. Najlepiej jakby tam gdzieś były kamery i byś zdobył z nich nagranie.
Ogólnie to jak jest tak jak mówisz, to ja bym się bardziej skupił na tym, że był przed wysepką na lewych pasach jak przejeżdżałeś i nie zwolnił kroku, bo wtedy to nie ma mowy o nieustąpieniu pierwszeństwa po prostu.

Dziwi mnie, że najwięcej plusów mają krytyczne komentarze. Może nie zauważyli, że te pasy
@blvckie: masz pan rację, to przejście dwuetapowe. Policjanci pewnie olali kontakt do Pana Bolta, także prócz własnych zeznań nie będą mieli nic. W sądzie koniecznie podnieś ten temat, zdziw się skąd u nich brak zainteresowania podparcia swoich zeznań. Zeznaj jak było i tyle, że widziałeś, znasz przejscie, był na drugiej części jezdni (fizycznie na drugim przejściu), biegnął, nie miałeś już opcji wyhamowania bo przecież byś ustąpił gdybyś mógł bezpiecznie zatrzymać pojazd,