Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mnie za pierwszy razem oblali, bo podczas cofania na łuku nie obróciłem głowy. 3 egzaminatorów przekonywało mnie, że samo spojrzenie w lusterka nie jest wystarczające. Według ciebie to normalne podejście? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Cierpienie: I tym komentarzem utwierdzasz siebie i klakierów, że OP nie ma racji i na wszystkich was się uwzięli tylko dlatego że głowy nie odwróciłeś. Z pewnością jest to jedyny powód dla którego
@throwaway2137: Trochę tak uważam, dlaczego?
Dlatego, że jak #!$%@?łem dwa razy to potem pojazd przejmował egzaminator który jeździł jak gówno, złamał z 5 paragrafów i nie miał zapiętych pasów (chociaż tutaj ponoć mogą, ale na fotelu kierowcy jak juz nie ma egzaminu też?)

No i wisienką na torcie - w moim mieście dyrektor oddziału WORD po pijaku się #!$%@?ł gdzieś na drodze w mieście jako kierowca xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@throwaway2137: ja wygrałem z Wordem. Chcieli mnie uwalić specjalnie ale pospieszyli się i założyli kamery dwa tygodnie przed wymaganym terminem. Koniec końców prezes wordu bardzo mocno mnie przepraszał i prosił o wycofanie zażalenia i skargi.
@Cierpienie: mnie w 2009 roku uczyli, żebym za skarby świata nie obracał głowy za ramie przy cofaniu na łuku bo instant oblany egzamin xD dwa boczne i środkowe lusterko miały Ci wystarczyć. I tak było. Ja akurat zdałem za pierwszym bo zapamietałem tą cenną lekcję xd ale masa ludzi wracała z placu właśnie za mimowolne odwrócenie głowy w celu upewnienia podczas cofania na łuku. Ehh pozdrawiam WORD Tarnobrzeg( ͡° ͜
@Manymouse: zrozum, że egzaminator nie tylko sprawdza czy udało Ci się przejachac bez wypadku/wymuszania, ale czy zachowałeś ostrożność tam gdzie powinieneś.

Jasne możesz widzieć kątem oka, że włączanie się do ruchu czy wyprzedzanie jest bezpieczne, ale skąd egzaminator ma wiedzieć czy kątem oka patrzyłeś, a w ten sposób skąd ma wiedzieć że rozumiesz manewr i o czym trzeba pamiętać.

Czy jeśli zrobię łuk z zamkniętymi oczami to mam zdać prawko? No
nie powinien być to powód oblania egzaminu ¯_(ツ)_/¯ tylko o to mi chodzi i jest to celowa pułapka na uwalenie. W szczególności że odwrócić się każdy potrafi, a nie zawsze jest taka możliwość jak dostanie się inny samochód już w realnej jeździe.


@Galopujaca_rokitniczka: nie zgodze się, że jest to celowa pułapka na uwalenie. Szkoły jazdy uczą o tym, że należy się obrócić i spojrzeć przez szybę. Znajomy kiedyś na egzaminie jak
Każdy kto twierdzi, że WORDy się na niego uwzięły/że celowo oblewają kierowców aby zarobić, nigdy tak naprawdę nie powinien znaleźć się za kółkiem na publicznej drodze.


@throwaway2137: Mało widziałeś. Wrocławski WORD oblewał celowo np. gaźnikiem zalewającym przy pełnym gazie. Silnik gaśnie na placu --> oblany -> następny.

Pierwszy egzamin zdawałem w zimie. Słaby rozrusznik -> oblany kandydat.
@throwaway2137: ja tam zdałem za pierwszym kat. B i D.

B+E za to za trzecim xD na dodatkowych 2 godzinach ogarnąłem zachowanie przyczepy przy cofaniu na łuku.

Mam wrodzoną wadę kończyn górnych (mam zdeformowane ręce) i dopiero trzeci lekarz mi podpisał na kat. B. Przy D to mocno negocjowałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) potem w praniu okazało się, że autobusem 12 metrowym jeździ się łatwiej niż samochodem.
@Manymouse: jest przepis że masz się upewnić ze nie ma tam np. innego pojazdu. Jak egzaminator ma stwierdzić że to zrobiłeś? Ma się pochylić i obserwować gałki oczne? Czujnik ruchu gałek? Jak Ty widzisz ocenę egzaminatora czy Twój wzrok był skierowany w odpowiednią stronę.

Zresztą są też martwe strefy więc ruch głową dodatkowo upewnia ze masz wolne.

I jasne trafia się egzaminatorzy, #!$%@? co jak chcą to uwalą, nie za brak
Gdy pieszy nadchodzi z drugiej strony pasów. Nie były żadnej wysepki.


@gorylwemgle: serio? Przecież zrobiłeś wszystko jak najbardziej prawidłowo i miałeś obowiązek ustąpić pierwszeństwa pieszemu.

W Krakowie jak jedzie egzamin Starowiślną to egzaminatorzy polują na sytuację w której pieszy wchodzi tak jak ty miałeś.
W Krakowie jak ktoś zdawał na C, C+E lub D to kazali w tym miejscu zawracać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
50°04'26.2"N 20°00'15.6"E do czasu kiedy posypały się skargi i dostali absolutny zakaz wydawania takiego polecenia.

Jeśli ktoś był sprytny to wiedział jak wyjść z tej opresji i zawrócić ( ͡° ͜ʖ ͡°)