Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cierpienie: a zdajesz sobie sprawę że na placu mógł być instruktor którego bys nie widział tylko patrząc w lusterko ?
Niezależnie jak jesteś pewien że niego nie ma w około, MUSISZ się obrócić, bo nigdy nie mozna być pewnym że ktoś z nieba nie zleciał... gowno widać w lusterku, musisz mieć oczy dookola głowy i tego odruchu masz się nauczyć. A nie jazdy na pewniaka...
Do wszystkich bojkotujących patrzenie w tylnia szybe.
Samochody są różne. Egzaminator nie wie czy masz samochód z czujnikiem parkowania, kamera czy w pełni autonomiczny i nigdy nie będziesz sam parkować. Są przepisy jakie wyposażenie ma samochód egzaminacyjny i na takim sprawdza czy potrafisz jeździć.

Niech Ci się popsuje czujnik i nagle nie będziesz umiał ocenić odległości od przeszkody z tyłu.
Ale prawo jazdy B uprawnia do jazdy samochodami bez tylnej szyby więc idiotyzmem jest wymaganie od kogoś patrzenia przez nią. Kiedy ostatni raz spojrzałeś przez nią?


@Galopujaca_rokitniczka: prawo jazdy kat.B uprawnia do jazdy samochodami, gdzie podczas wyprzedzania samochodu dadzą Ci znać gdy komuś podczas wyprzedzania zajedziesz drogę - nie uczmy ludzi upewniania się w lusterkach bo to idiotyzm.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Nie wiem, ja zdałem za pierwszym. Egzaminator miał w dupie, że wymusiłem na pierwszym skrzyżowaniu, powiedział, że uzna, że tego nie widział i pojedziemy dalej. XD
Później rozłożył sobie fotel i powiedział, że chce mu się spać i oczy zamknął xD
@throwaway2137: W okolicach 2005, kiedy oblałem za pierwszym razem, to po jeździe po mieście padła sugestia że dla zasady i dla nauczenia się pokory podejdę sobie do egzaminu jeszcze raz. Czy dałoby się to obejść za pomocą kilku stówek? Może, nie wnikałem. Ale zdziwiłbym się gdyby po niemal 20 latach w WORD-ach nadal panował taki Dziki Zachód.
@baetky: No to zrobiłeś #!$%@?ę z logiki, brawo xd. Kurs ma uczyć radzić sobie bez pewnych rzeczy które są opcjonalne w aucie, takich jak czujnik martwego pola czy tylnia szyba właśnie. Egzamin te umiejętności potwierdzić.

Kierowca ma za zadanie bezpiecznie jeździć każdym autem którym może z danym uprawnieniem, bez względu czy ma lusterko środkowe, tylnią szybę, kamery itd.
Kurs ma uczyć radzić sobie bez pewnych rzeczy które są opcjonalne w aucie, takich jak czujnik martwego pola czy tylnia szyba właśnie. Egzamin te umiejętności potwierdzić.


@Galopujaca_rokitniczka: zdawałem dość sporo temu, ale ostatnio jak zdawałem to nie trzeba było jeździć całego egzaminu na tylnej szybie, tylko pokazać podczas jednego manewru, ze potrafisz w nią spojrzeć. W tylną szybę, w którą wyposażone jest pewnie jakieś 99% pojazdów osobowych poruszających sie po drogach
@throwaway2137: nie każdy, ale większość która tak twierdzi ma rację. Oczywiście jest tam odsetek ludzi którzy naprawdę nie powinni znaleźć się na drodze, ale w większości traktuje się zdających jak maszynkę do nabijania kasy ¯\_(ツ)_/¯
@throwaway2137 ja podczas egzaminu praktycznego byłem osrany do niemożliwości xD sapałem jak lokomotywa cały egzamin. W pewnym momencie egzaminator zahamował, ja już się skuliłem w fotelu a on spokojnie " Niech pan spojrzy w jakiej odległości od zaparkowanego pojazdu się znajdujemy"
5 cm lusterko obok lusterka xD
A po dłuższej chwili "No dooobra to był błąd, jedziemy dalej"
Więc zdarzają się ludzie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@throwaway2137: U nas był festiwal #!$%@?. Zdawałem prawko w 2012/13 kiedy wchodziła nowa teoria. Egzamin teoretyczny byl ważny przez pół roku, to egzaminatorzy #!$%@? 80% ludzi którzy zdali starą teorię. Nie wiem, chyba za karę. Kolejki do egzaminu były na 4-5 tygodni do przodu. Ja zdałem za 3. Za pierwszym razem egzaminator dał mi po hamulcach na skrzyżowaniu i stwierdził że przecinam inny pas ruchu. Przy skręcaniu w lewo ( ͡