Wpis z mikrobloga

RP pisze o podatku od pustostanów od 3 mieszkania, ale przełomowe jest to, że projekt jest już podobno gotowy. Ciekawe co na to dziesiątki tysięcy januszy inwestorów, którzy kupowali co leci w 2021. Już nie może sobie stać puste, trzeba wykończyć i komuś wynająć. O jak mi przykro.

#nieruchomosci #ekonomia #gospodarka #inwestycje
  • 77
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Anakee: No to będzie. Ten rząd jest mistrzem w ściąganiu podatków. Żaden januszowy sposób na dłuższą metę nie podziała. Trza płacić.
  • Odpowiedz
Słowo klucz - płaci. Bez kombinowania z kosztami. Ryczałt to podatek przychodowy.


@mat53: z kosztami ciężko było zejść do 12 w dłuższej perspektywie. Teraz jest 12 z opcją na 8,5. Raj podatkowy.
  • Odpowiedz
@Anakee: Jasne, u mnie było ciężko - zgoda. Natomiast jak słucham co robią znajomi - to serio, jedno wielkie xD i rozumiem dlaczego wprowadzali przychodowy na takim poziomie. Przecież 17% było bez sensu w porównaniu do 19% liniowego.

Edit:
Trochę konkretów - parę samochodów na leasing, zatrudnienie asystentki poniżej 26 lat - 0% pit i koszt dla przedsiębiorcy - to z tych grubszych wałków ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mickpl: Znajdzie się obejście, póki co nie wiemy jak będzie wyglądała ustawa, ale może udałoby się obejść prawo, że nie jest to pustostan, a miejsce prowadzenia działalności gospodarczej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mickpl: najem typu syn matka i cześć, a prolaki który h nie stać na cokolwiek dalej będą jeździć dupami z zawiści, że w centrum wawy/krk/wro/gd wciąż nie ma mieszkań po 100k xD
  • Odpowiedz
@mickpl: Chciałbym zobaczyć kto niby poza urojeniami kupuje mieszkanie i je trzyma nieużywane płacąc czynsz zamiast w tym czasie zarabiać na wynajmie.
  • Odpowiedz
@mickpl: Znajdzie się obejście, póki co nie wiemy jak będzie wyglądała ustawa, ale może udałoby się obejść prawo, że nie jest to pustostan, a miejsce prowadzenia działalności gospodarczej ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@prnppp: Takie przepisy są w Vancouver i wyjątkiem jest np mieszkanie remontowane. No i akurat jest straszny boom na remonty które strasznie długo trwają ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@haha123: Ja nie mam żadnego pustostanu, powiem więcej nie poznalem nigdy takiej osoby co miała 3, mało osób to ma w ogóle 3 mieszkania, a co dopiero trzy puste xD przecież to się nie spina ekonomicznie szczególnie teraz gdy stawki najmu wystrzeliły do góry. Ten przepis dotknie jakąś znikomą liczbę osób i firm, prawda jest taka, że powinien dotyczyć każdego pustego mieszkania, żeby miał cokolwiek poprawić sytuację dostępności mieszkaniowej. PiS
  • Odpowiedz
  • 4
@noslimE ale ja myślę że znajdą się tysiące z liczbą powyżej 5.

Rok temu byłem w stolicy żona wynajęła mieszkanie na bookingu (bardzo ładne w centrum - z wykończeniem na bank ponad bańka) a że byliśmy z dzieciakami to już po 2 dniach dzwoniłem do właścicielki gdzie wyrzucić śmieci... A ona się pyta "z którego mieszkania pan dzwoni bo mam 9... ¯_(ツ)_/¯"
  • Odpowiedz