Wpis z mikrobloga

RP pisze o podatku od pustostanów od 3 mieszkania, ale przełomowe jest to, że projekt jest już podobno gotowy. Ciekawe co na to dziesiątki tysięcy januszy inwestorów, którzy kupowali co leci w 2021. Już nie może sobie stać puste, trzeba wykończyć i komuś wynająć. O jak mi przykro.

#nieruchomosci #ekonomia #gospodarka #inwestycje
  • 77
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ciekawe co na to dziesiątki tysięcy januszy inwestorów


@mickpl: znaczy, że kupili po to, żeby stało puste? Rozwiń, proszę, bo nie rozumiem jak na czymś takim zarobić...
  • Odpowiedz
@Ranger: Tak średnio bym powiedział, bo jakoś w nowym budownictwie w mojej okolicy wieczorami się coś światła nie świecą a jakbyś poszedł do developera to by pewnie powiedział że wszystko sprzedane ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Chciałbym zobaczyć kto niby poza urojeniami kupuje mieszkanie i je trzyma nieużywane płacąc czynsz zamiast w tym czasie zarabiać na wynajmie.


@Herubin: około 8-10% mieszkań w Polsce stoi pustych według wszystkich danyc
  • Odpowiedz
@justkilling: No to pokaż mi jakiekolwiek dane wskazujące, że to są mieszkania kupione pod inwestycje. Wszystkie dane jakie do tej pory trafiałem wskazywały, że to głównie zasób państwowy i komunalny oraz mieszkania/domy na wsiach/małych miejscowościach bądź ruiny nie zdatne do mieszkania przez stan techniczny. Z zasobu prywatnego obstawiam, że puste mieszkania to też pewnie jakieś mieszkania zostawione dla dzieci których ludzie nie wynajmują bojąc się ochrony lokatorów.

Trzymanie pustego mieszkania
  • Odpowiedz
Trzymanie pustego mieszkania gdy jest to lokal mający zarabiać jest po prostu nieracjonalne.


@Herubin: głosowanie na pis również jest nieracjonalne a rządzą siódmy rok, to, że coś jest nieracjonalne, nie oznacza że się nie dzieje
  • Odpowiedz
trzeba wykończyć i komuś wynająć


@mickpl: musi to na rusi, w Polsce jak kto chce - kuzynów zameldują, lipne umowy na kwoty by się zmieścić w zerowej stawce i jazda. Ale prawda jest taka, że to tylko odwlekanie nieuniknionego, bańka jebnie z tym, że jeszcze trochę z nią pożyjemy (pół roku co najmniej)
  • Odpowiedz