Wpis z mikrobloga

#nissan #kia #samochody #motoryzacja #suv w poszukiwaniu nowego autka kieruje do was nastepujace pytanie, jakie wieksze auto wybralibyscie dla siebie w kwocie 150k PLN? #!$%@? od obecnych problemow z dostepnoscia glowne wymagania to:
- automat
- bagaznik mogacy pomiescic rodzine 2+1
- „w miare” wyciszony przy predkosciach autostradowych (w obecnym aucie dosyc mocno mi to przeszkdza)
- spalanie znosne tzn. 7- 8 l max.
- przeznaczenie glownie na dlugie trasy tzn. 200km z minimalnym uzyciem w miescie
Z nowych aut zwrocilem uwage przede wszystki na kia sportage, tucsona (ale tu juz wieksze auto i spalanie idzie do gory), qashqai badz tez (uzywane) volvo xc40/60. Wiem, ze suvy sa tu dosc mocno hejtowane dlatego kombi spelniajace te warunki mysle, ze tez bedzie do rozwazenia. Ponadto uwaga ogolna dotyczaca cen aut- nie jestem na biezaco ale fakt, ze wstrzymalem sie z wymiana auta od jakis 2 lat nie byl najlepsza decyzja finansowa
Pozdrawiam
  • 14
@arbofi: nowe auto z tych co podałeś to w tym budżecie będzie trochę bieda opcja. IMO jakaś używka 2-3 letnia będzie dobrym wyborem. SUV w trasie będzie głośny i nie daj sobie wmówić, że jest inaczej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeśli zależy Ci na dużej ilości miejsca i komforcie to mega polecam Superba :)
bagaznik mogacy pomiescic rodzine 2+1


@arbofi: Taki bagażnik masz już obecnie w typowym przedstawicielu klasy C.
Poszedłbym w coś 2-3 letniego z dieslem 2.0. Lepiej też wybrać markę premium bo różnica w jakości jednak jest spora. Audi jest zazwyczaj ciasne więc można odrzucić. Mercedesy są dość tanie ale nie wiem jak to się ma do aut używanych. BMW ma najlepszą jakość z aut niemieckich i fajne przekładnie ZF. Volvo to Volvo.
kia sportage, tucsona (ale tu juz wieksze auto i spalanie idzie do gory)


@arbofi: sportage i tuscon to dokładnie te same samochody, bo kia i hyundai to jedna firma. hyundai jest pozycjonowany jako bardziej premium i trzeba do identycznego modelu dopłacić kilka tysięcy PLN (ale nie są to zatrważające kwoty). posiadamy sportage business line 1.6T 177KM, spoko się zbiera, pali ok 8l, jest fajnie wyposażony i ma masę miejsca w środku
@arbofi: mam sportage 4 gen. i sobie chwalę. Jedyne minusy:
- gówniane nagłośnienie (subiektywne odczucie). Trochę pomogło podniesienie basów na maksa, ale reszta dźwięków jest taka bezpłciowa, a lepszego nagłośnienia nie mogłem zamówić w tej wersji wyposażenia jaką brałem :/
- za twardo mi było pod lewym łokciem, więc musiałem sobie dokleić specjalną poduszkę na drzwiach (obciachowo to wygląda) i jest już ok. Ale ja mam chude ręce więc nie jestem
@arbofi: Sprawdź sobie VW T-Roc 2022, automat 150KM powinien się zmieścić w 150k PLN i spełnić kryteria. Co do bagażnika dla rodziny 2+1 to chyba warto samemu sprawdzić bo każdy ma inne pojęcie tego, jak dużo miejsca potrzebuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)