Wpis z mikrobloga

Chłopy po jakiś budowach i magazynach z----------ą jak dziki z przepuklinami kręgosłupa na lekach przeciwbólowych, a kobiety hlipu, hlipu, mamy tak ciężko w korpo bo nam z piczki pocieka krewką i źle się przez to czujemy xD


@AntyBohater: polak polakowi polakiem xD ja ni mam urlopu to inni tez nie moga miec. Jakim problemem dla mezczyzn jest zawalczyc o dodatkowe dni wolne, albo o dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne/opieke zdrowotna w przypadku
  • Odpowiedz
@pianinka: Jeśli zostanie coś takiego wprowadzone ustawowo w Polsce to jako pracodawca który zatrudnia ok 50% kobiet, będę się mocno zastanawiał nad utrzymaniem takich proporcji, prosty rachunek zysków i strat - matematykę na szczęście nie interesuje płeć.
  • Odpowiedz
@Atryu: no tak, bo jak nie zostało wprowadzone to polki nie mają okresu XD
normalnie się bierze urlop na ten dzień, a my walczymy o to żeby okres można było podawać jako prawdziwy powód bo w sumie czemu by nie. po co kłamać że ci się samochód zepsuł.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AntyBohater: no ja nie rozumiem problemu, bo zwolnienie lekarskie jak najbardziej obejmuje bolesną miesiączkę. "bo lekarze nie chcą dawać" - zmień lekarza albo zgłoś to gdzieś. Poza tym trudno mi w to uwierzyć, bo jeden czy dwa dni zwolnienia na ból brzucha to chyba standard u lekarzy, bo co mają robić? Jak nie przejdzie to pacjent wróci, jak przejdzie to git.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AntyBohater mam mieszane uczucia co do tego pomysłu, ale rownajmy w górę a nie w dół i zamiast jako wzór stawiać facetów, którzy niszczą sobie resztki zdrowia dla janusza, to walczmy o zmiany, które nam pomogą w życiu.

@iEarth: jak chcesz walczyć o zmiany? Żeby faceci na budowach nagle musieli przestać dźwigać ciężkie rzeczy, czy żeby przechodzili na rentę jak ich coś boli? Takie życie chłopa, że pracując fizycznie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Atryu: no tak, bo jak nie zostało wprowadzone to polki nie mają okresu XD

normalnie się bierze urlop na ten dzień, a my walczymy o to żeby okres można było podawać jako prawdziwy powód bo w sumie czemu by nie. po co kłamać że ci się samochód zepsuł.

@SarahC: xD kto ci broni wziąć urlop mówiąc, że boli cie bruzch?
Co więcej, możesz wziąć zwolnię je lekarskie.
A
  • Odpowiedz
@SarahC: Mając do wyboru (dodam ze oboje kandydatów o tych samych kwalifikacjach i tak samo przeszło proces rekrutacji) a) jego wydajność jest o kilka procent niższa z racji dodatkowych dni urlopowych b) brak powyższych problemów. Sama będąc pracodawca któremu budżet ledwo się spina z racji wysokiej inflacji, wysokich kosztów kredytów, biurokratyzacji co wybierasz?
  • Odpowiedz
@SarahC: Rozumiem wiec ze jesteś pracodawca i wiesz jak rozwiązać taki problem? Jeśli tak to proponuje zamodelowac procesy biznesowe i HR które zakładając zatrudnianie mniej wydajnych pracowników skutkują utrzymaniem cashflow, miliony złotych ze szkoleń i książek czekają ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
mam mieszane uczucia co do tego pomysłu, ale rownajmy w górę a nie w dół i zamiast jako wzór stawiać facetów, którzy niszczą sobie resztki zdrowia dla janusza, to walczmy o zmiany, które nam pomogą w życiu.


@iEarth: równanie w górę to byłoby się staranie o 3-4 dni urlopu na żądanie w miesiącu dla wszystkich, a nie wymyślanie urlopów tylko dla jednej płci.
  • Odpowiedz
o urlopie menstruacyjnym


@Pan_Grzybek: mam pomysł na taki urlop, trzeba by wprowadzić kilka dni urlopu które pracownik będzie mógł wykorzystać informując o tym nawet rankiem przed rozpoczęciem pracy, nazwijmy to nie wiem, "urlop na żądanie" albo jakoś tak ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@AntyBohater mam mieszane uczucia co do tego pomysłu, ale rownajmy w górę a nie w dół i zamiast jako wzór stawiać facetów, którzy niszczą sobie resztki zdrowia dla janusza, to walczmy o zmiany, które nam pomogą w życiu.


@iEarth: ale rozwiazania już są. Nazywa się jak przedmówca wskazał urlop na żądanie.
  • Odpowiedz
Faceci, którzy nigdy nie doświadczą posiadania okresu i najwięcej sie na jego temat wypowiadają dołączyli do czatu. Co wy w tych komentarzach p---------e to nie wiem czy sie śmiać czy płakać
  • Odpowiedz