Wpis z mikrobloga

@Pan_Grzybek: Istnieje coś takiego jak urlop na żądanie, a jak mało do lekarza po l4. Chłopy po jakiś budowach i magazynach #!$%@?ą jak dziki z przepuklinami kręgosłupa na lekach przeciwbólowych, a kobiety hlipu, hlipu, mamy tak ciężko w korpo bo nam z piczki pocieka krewką i źle się przez to czujemy xD
  • Odpowiedz
@Pan_Grzybek: ›twierdź, że jesteś silną, dorosłą i odpowiedzialną człowieczycą
›raz na miesiąc przez tydzień trzeba cię traktować jak małe rozwydrzone dziecko
xDDDDDD
  • Odpowiedz
@AntyBohater mam mieszane uczucia co do tego pomysłu, ale rownajmy w górę a nie w dół i zamiast jako wzór stawiać facetów, którzy niszczą sobie resztki zdrowia dla janusza, to walczmy o zmiany, które nam pomogą w życiu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@iEarth: jeden dzień w miesiącu na nagłe przypadki (udokumentowane, a nie zmyślone jak L4) + reszta urlopu 20/26 dni tak jak jest teraz, innymi słowy korzyść na każdego pracownika niezależnie od płci zamiast uprzywilejowania kobiet.

Wg mnie byłoby fair
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@iEarth: Też mam mieszane uczucia. No bo z jednej strony spoko, wiele kobiet ma tak intensywne bóle przez pierwsze dni, że na pewno ciężko jest efektywnie pracować. A z drugiej strony powoduje to zajebiste nierówności na rynku pracy, a takowych być nie powinno.
Z jednej strony może to trochę zaktywizować kobiety do pracy zawodowej, z drugiej może zniechęcić pracodawców do ich zatrudniania.
  • Odpowiedz
@iEarth:

Kiedyś za wczesnego gówniaka się siłowalem z ojcem na rękę to mi dał wygrać i się czułem najsilniejszy i zajebisty, ale potem jak trzeba było meble z Ikei na piąte piętro wnieść to rzecz jasna sam nosił i skręcał, bez żadnych wyrzutów oczywiście do mnie, pięciolatka.

Podobnie musi się żyć kobietom w zachodnim świecie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 21
@AntyBohater: właściwie to podałeś zły argument, to akurat na naszą niekorzyść, że #!$%@? jak woły i się w dodatku dajemy tak robić, zamiast też postawić na swoim. Z drugiej strony to już ją znam tych polskich facetów, jak to znajomy kiedyś opowiadał, jak poprosił o pasy antyprzeciazeniowe to się zleciało stado Januszy, że hehe, co, #!$%@?ś jesteś, nie podniesiesz? A później wraca do domu i na wersalkę się tylko jebnąć bo
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@pianinka: jak dla mnie rozsądne byłoby 2 dni bezpłatnego urlopu na miesiączkę. Więc pracodawca dużo nie traci, szkoda nadużywać, a ktoś kto ma problem godzi się na mniejsze wynagrodzenie ale nei cierpi. A jak ciągle ma problemy to do lekarza i coś próbować zmienić...
  • Odpowiedz