Wpis z mikrobloga

@Probz ale nasza lewica jest liberalna tylko światopoglądowo, więc nie wiem skąd to zaskoczenie.

Gdzie jest partią która by była liberalna i światopoglądowo i gospodarczo, ja się pytam?
@Probz: Jeżeli zakładasz że polska to dzicz a polacy to bezmózgie zwierzęta to być może tak, liberał na tym screenie robią wszystko żeby dać poparcie pisowi. W innym wypadku to nie rozumiem o co chodzi. Napisała prawdę, obiektywną, sprawdzoną w rzeczywistości, której nikt normalny nigdy nie planuje podważać. Co w tym takiego oburzającego że niby daje rządzić pisowi XD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@okno2137:

Nie to co obecnie panujący cudowny system, że bierzesz kredyt na 30 lat na kwotę X i spłacasz dwukrotność X

Psst, ale wystarczy nie być biednym robakiem!
To po pierwsze.

Po drugie, nawet jeśli jakoś byś zalegalizował te komusze brednie "mieszkanie prawem etc", to i tak nic to nie zmieni.
A czemu?
Bo MIESZKAĆ możesz sobie np. w bytomiu, gdzie za 300k masz sporych rozmiarów m4.

A to, że tobie
@Probz: No i wyjaśnij mi co niby złego powiedziała? Jeśli PRAWEM byłoby że każdemu należy się mieszkanie, to czym to się różni od płacenia niezależnie od tego czy ktoś coś pracuje czy nie? W jednym i drugim przypadku dostajesz za darmo bo się NALEŻY.

A pomiędzy "należy się każdemu za darmo" a "państwo nie interweniuje wcale w rynek mieszkaniowy" jest tak jakby jeszcze całkiem szerokie spektrum możliwości xD
Państwo miałoby zajmować się kwestią mieszkań? Przecież to literalnie komunizm! Nie to co obecnie panujący cudowny system, że bierzesz kredyt na 30 lat na kwotę X i spłacasz dwukrotność X. Jeśli jesteś w grupie szczęśliwców którzy w ogóle mają zdolność.

Albo wybajmujesz za 60% pensji.

W dupach wam się komuchy poprzewracało.


@okno2137: jakby państwo to robiło to w ogólnym rozrachunku zapłaciłbyś 4x tyle, tylko bardziej pośrednio. No i płaciliby również Ci
@Probz: Tylko libki juz lata temu apelowaly o zwiekszenie stop procentowych, 0% to totalna patologia.
Zreszta jestem prawie pewny ze gdyby rzadzila platforma albo inna mainstreamowa partia to i tak by do tego doszlo, w stanach i ue sa dalej stopy okolo zera. Nazwijcie mnie szurem, ale jak na moje to to jest jakis grubszy plan
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tellet: a co jak mieszkasz obok tych miast w małych wsiach gdzie dostęp do pracy jest znikomy lub jest płatna poniżej oczekiwań ? Ja rozumiem, że w waszych głowach tak łatwo przenieść się na drugi koniec Polski zostawiając rodzinę i znajomych lecz w rzeczywistości to trochę trudniejsze. Nie jestem za mieszkaniami państwowymi ale kwestie kredytowe mogłoby państwo bardziej ustabilizować względem klienta a nie banków.
Ps. Te twoje mieszkania m4 w Bytomiu