Wpis z mikrobloga

Pracowałem i jedna z najbardziej gównianych robót jakie można sobie wyobrazić. Praca trochę w stylu telemarketera. Za 10 brutto bym nie poszedł a co dopiero za takie grosze. Zwłaszcza teraz jak na produkcji 3 na rękę a często robota lekka i przyjemna. A i głowa pusta i żadnych telefonów po pracy.
Popatrzcie sobie na oferty pracy i wymagania, teraz mając umiejętności, studia, 2 języki i doświadczenie zaoferują ci 3200-3500 netto, gdzie tyle samo dostaje się na produkcji lub na pierwszym lepszym magazynie, rynek pracy w Polsce to #!$%@? żart i nic tego już nie zmieni. Jedyna nadzieja dla ludzi po jakimś SGH, AGH lub ludzi pracujących w IT, reszta może zarobi z czasem 5k netto, ale po latach pracy i lizaniu rowa szefowi.
@Mistborn: samodzielne myślenie w tej branży, to jeśli natrafisz na problem, to starasz się go pierw samemu ogarnąć, po ogarnięciu mówisz szefowi, że zrobiłeś to tak i tak i czy jest git. Szefo stracił tylko 5 minut na wyslchanie i akceptację, a nie godzinę na samodzielne obejście i policzenie tego.
@general_row_grotecki akurat skończenie studiów to nic trudnego. Wiem bo sam kończyłem. Uprawnienia to już gorzej, bo żeby zdobyć je legalnie trzeba pójść na budowę na rok (czego wiele osób nie robi i załatwiają kwity na lewo, ale to inna sprawa). Fakt 8k to mało jak za taką odpowiedzialność. A to, że po wielu latach max co można wyciągnąć na etacie to okolice 10-12k netto (i to raczej z nadgodzinami) to już nieśmieszny
już bym wolał #!$%@?ć wózkiem widłowym po magazynie za prawie 4k netto.

Niektórzy chyba z wypłatami zatrzymali się w 2010 roku xD


@Markowsky95:

UWAGA P0lacckie bezmózgowie w wysokim stężeniu wysryw 600 plusów

Wiesz, że kosztorysant po roku już będzie zarabiał więcej niż 4k?
@Tasde w kodeksie pracy masz 3 rodzaje stosunku pracy UOP na czas określony, na czas nieokreślony i właśnie umowę na okres próbny, która może trwać max 3 miesiące, więc to nie jest żadna nowość
@Chris_Karczynski: typowe polackie nie dać się #!$%@?ć na hajsie xD no tak, lepiej isc do Janusza, ktory jak bedziesz chciał podwyżkę to Ciebie zwolni i znajdzie kolejnego łosia za taką stawkę.
Normalny pracodawca, ktory szuka pracownika z językiem i doświadczeniem od razu da normalną stawkę a nie ochłapy. Dobrze takich podsumował Mentzen.
@kaitek666 Ja chodzę na fuchy na układanie paneli i biorę 30zl za m2. Pokój 15m2 robię w jeden dzień. Takie czasy nastały że jak masz trochę umiejętności manualnych to kosisz kasę.