Wpis z mikrobloga

Mirki polecają jakąś chemię do mycia moto?
W ogóle czy istnieje coś takiego, żeby spryskać moto - odczekać kilka/kilkanaście minut i przetrzeć mokrą szmatą? Generalnie coś bez spłukiwania, żeby pod blokiem nie kombinować.
Teoretycznie mogę podjechać na myjnie i umyć z lancy, ale jakoś mam awersje, bo wydaje mi się że mogę coś uszkodzić.
#motocykle
  • 19
mi się nie chce jeździć na myjnię (zebrać się, pojechać, wystudzić nieco silnik i wydech, umyć, wrócić) - jadę pod blokiem:
- miękki pędzel i psikacz czyszczący do moto z filtrem UV ;)
- psikacz z czystą wodą do spłókania + mikrofibra do osuszenia lakieru i zegarów.

około 10min i moto wystarczająco czyste.
@Papaya: AUTOGLYM Quik Refresh, generalnie jest kilka fajnych szamponów bez spłukiwania. Myjesz dany element, wycierasz do sucha i wsio. Ja tak myję zarówno samochody, jak i motocykle, później jakiś QD na lakier i świeci się jak lusterko :)
@Papaya S100 Quick Cleaner albo coś podobnego, tylko zamiast jednej użyj kilku ściereczek z mikrofibry - tak, żeby każde przetarcie lakierowanego elementy robić czystym fragmentem i nie rysować za bardzo lakieru
@Kuork: @Mjut93: @Kick_Ass: @atrophy: @porterhouse: @persona-dafta: @xspeditor: @Lucider5: @persona-dafta: @mpetrumnigrum: @Lucider5: @wojczilol: @Glenroy: @vare:
Dzięki za odpowiedzi, tym razem spróbuje pewnie myjnie i lance. Na przyszłość może zaopatrze się w opryskiwacz ciśnieniowy, coś takiego typu https://www.leroymerlin.pl/uprawa-i-ochrona-roslin/srodki-ochrony-roslin-opryskiwacze/opryskiwacze-i-akcesoria/opryskiwacz-cisnieniowy-1l-wulkan-kwazar,p38923,l401.html zeby wstepnie splukac piasek itp. a potem dopiero chemia i wycieranie o sucha.