Wpis z mikrobloga

@Karbostyryl średnie stopy na PLN z ostatnich 20+ lat to okolice 6% jak dobrze pamiętam.
Przez 30 lat kredytu jest szansa nawet na stopy 10-15% bo czemu nie?
To, że przez ostatnie kilkanaście lat stopy spadały to nie znaczy, że przez kolejne 30 dalej będą spadać.
  • Odpowiedz
@Karbostyryl Inna sprawa, że już w wakacje w radiu non-stop leciały reklamy KNF ostrzegające o ryzyku zmiennej stopy.

PS #!$%@? tutaj od ogólnej sytuacji na rynku kredytów hipotecznych gdzie banki wesoło przerzucają ryzyko na klienta.
  • Odpowiedz
problem jest taki że nie było alternatywy dla takich kredytów. o ile auto sobie znajdziesz w kilka minut inne to banki oferowały tylko takie kredyty, a nawet jak się trafił kumaty klient i żądał stałego oprocentowania to i tak dostawał je tylko na chwile przy długim kredycie.
  • Odpowiedz
  • 24
@wiekuisty Ja myślę że jakieś 90% kredytobiorcow zdaje sobie sprawę z WIBOR i tego jak to działa ale po prostu mało kto się spodziewał ze to wzrośnie aż tak gwałtownie w tak szybkim czasie.

Sam przy zerowych stopach byłem przekonany że WIBOR 2-3% to kwestia miesięcy ale nie spodziewałem się 7% w ciągu roku
  • Odpowiedz
Najśmieszniejsze jest to ze niektorzy naprawdę wzięli ogromne kredyty na klitki w miastach. Mój kuzyn kupił za 690 k 45 metrowe mieszkanie w Warszawie w którym okazało się ze są karaluchy. W tym samym czasie mój brat kupił 110 metrowy 10 letni dom z dużym ogrodem w stanie do zamieszkania na przedmieściach miasta 100 k ludzi. Zapłacił 100 k mniej ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@wiekuisty: Jako ciekawostkę dodam, że są lakiernicy potrafiący lakierować auta w taki sposób, że grubość powłoki lakierniczej jest taka jak fabryczna i charakterystyczna dla danego modelu auta. I wcale nie są to jacyś magicy z ASO tylko zwykli lakiernicy "na swoim"
  • Odpowiedz
Jedyna racjonalna pomoc kredyciarzom, jaka moim zdaniem ma sens, to albo:
- rewolwer załadowany jedną kulą,
- albo co najwyżej: wprowadzenie do ofert banków kredytów na stałą stopę na 30 lat- takich jakie są we wszystkich cywilizowanych krajach. Teoretycznie- może być problem przycisnąć banki by przymusowo coś takiego wprowadziły, ale nie zapominajmy że Państwo Polskie ma w 2 dużych komercyjnych bankach działającym na naszym rynku większościowy pakiet, więc może to zrobić choćby
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@sektatraczy: panie, w Polsce rozwiązania służące obywatelom są gejowskie i w ogóle nie wolno, Tusk tylko nakrŏd a CZASKOSKI nasroł do Wisły i kto tyle doł synek, hmmm?
No i nie zapominajmy o fiutlerze jako głównym prowodyrze inflacji. Co tam dodruk, co tam socjal z #!$%@? ściągnięty, pitun przyszedł i przesunął sobie suwaczek z inflacją na 12% rdr i to tak już jest, biedne narodowe czępjony choćby się zesrały, nie są
  • Odpowiedz
@wiekuisty: najlepsze jest to że o auto będą się targować a kredyt jaki wyliczyli to brali.
Ja jeszcze jak miałem hipotekę to normalnie się targowałem z bankiem tylko nie z jakimś tam pośrednikiem ale w banku z doradcą do tego dedykowanym, jak przedstawili warunki to kwękałem że za drogo (rata 720 zł xD bo bralem tylko na część nieruchomości).
Przyszedł kierownik, coś tam pomajstrował i zeszli o te 40 zł miesięcznie,
  • Odpowiedz