Wpis z mikrobloga

@love_me: widzę, że prywaciarze już się zesrali. Ja na etacie i przez majówkę odpocząłem psychicznie jakbym miał wakacje w podstawówce, zero zmartwień, koń zwalony. Oni pewnie odbierali telefony od klientów w sobotę o 22 bo jeszcze by poszli do innego.
  • Odpowiedz
@RumunElfik2137
@love_me co kto lubi. ja pracowałem w firmie kontrolnej w porcie, to nie miałem nawet grafiku, miałem wolne, ale nie mogłem ruszyć się z miasta, bo szef mógł w każdej chwili zadzwonić że mam jechać na statek. I dzwonił na przykład w piątek o 19, że na 22 musze byc do 6, a przeciągało się do 12. Albo na wagony jeździłem w sobotę na 6 do 10 niby, a potem się
  • Odpowiedz
@love_me: Jak wy niby macie czas na zrobienie zakupów pracując od poniedziałku do piatku przez tyle godzin? Ja pracuje po 2 godziny, max przez 3 dni w tygodniu. Moje zycie by sie załamało przez taki ogrom pracy.
  • Odpowiedz
Wdg mnie każdy powinien pracować tyle ile chce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wszystko chyba zależy od człowieka, ja np. pracuje całymi dniami tzn. 7/8-20/21 (u siebie) i jakoś mi to nie przeszkadza, przyzwyczaiłem się i jest git. Jedyne minusy takiego trybu życia to brak czasu dla rodziny i dla siebie XD
Pozdrawiam
  • Odpowiedz
@w_glab_przeszlosci: Wiesz, to by trzeba było rozgraniczyć i zdefiniować. Dziś pod pojęciem praca nazywamy robienie czegoś odrębnego, co ma przynieść zysk w postaci pieniędzy, które przeznaczymy na potrzeby życiowe. Natomiast ileś tam wieków temu praca służyła bezpośrednio realizacji celów, czyli np. uprawianie pola czy polowanie żeby mieć co jeść, budowanie/ulepszanie jakiejś tam chaty żeby mieć gdzie mieszkać itd. W pewnym momencie kwestia "pracy" zaczyna się rozmywać, bo równie dobrze teraz koszenie
  • Odpowiedz
@alternatereality: 8,5h? Pracujesz w firmie, która pracowniczą przerwę wlicza do czasu pracy?

@love_me: ja uważam, że najlepiej jest jak się ma full dowolność; kiedyś chodziłem na 7, żeby mieć więcej dnia. Nawet na zdalnej tak wstawałem. Teraz (nadal zdalnie) pracuję najczęsciej 9-17 bo lubię sobie pospać. Niemniej duży wpływ na to ma praca zdalna, bo jakbym mial jeździć do firmy i w zimie wychodzić po 17 to o zgrozo :).
  • Odpowiedz