Wpis z mikrobloga

Wreszcie pora na odpowiedzialną, mądrą i przemyślaną decyzję. W tym tropikalnym raju jakim jest polska, słońce mamy niemal cały rok, a paliwo jest dosłownie za darmo. Jako drugie auto odbieram w piątek - 24 letniego kabrioleta, z 5 litrową V8 i przebiegiem 160k, SL 500. Prosta i tania budowa, codzienna eksploatacja i naprawy to groszowe koszty. Bezwypadkowy, niekręcony licznik (a przynajmniej jak go sprzedał szwajcar), po drobnym remoncie silnika za absurdalnie niską cenę 68 tysięcy złotych.

Można robić wiele głupich rzeczy w życiu ale ten przemyślany krok - nazywa się odpowiedzialność.

#takbylo #chwalesie #samochody #motoryzacja #mechanikasamochodowa #mercedes
  • 12
@devones Zrobiłaś mi dzień bo właśnie siedzę i powtarzam sobie "nie możesz kupić Range Rovera, nie możesz kupić Forda Eplorera"

Mogę, oszczędne ekonomiczne auto miejskie, 4l tylko, w podobnym przebiegu nawet.....ale w milach ( ͡º ͜ʖ͡º)
@PiotrFr: oj spróbuj przeczytać cały ten opis z ogromną dawką ironii, mam świadomość że spokojnie przez najbliższe kilka lat mogę wydać drugie tyle co samochód na jego utrzymanie w dobrym stanie.
@PiotrFr: warsztat który spędził z tym autem w sumie kilka godzin ocenił go idealnie - zarówno bezwypadkowy jak i realność przebiegu. Silnik w dobrym stanie. Od dołu zero rdzy, śruby jak nowe, zero problemów z ustawianiem geometrii. Jak był jeszcze w Szwajcarii to w książce poprzedni właściciel co 5k km wymieniał olej i filtry w ASO więc zdecydowanie ktoś dbał. Szwajcarowi wierzę że nie kręcił bo wydał na niego fortunę ale