Wpis z mikrobloga

  • 0
@Mega_Smieszek a, dobra, nie Twoje. Ale dlaczego "super sprawdzian"?

Chyba dobrze, że uczą o takich #!$%@? jak Hitler i Stalin.
A Rosji jak widać zapomnieli co wtedy było
  • Odpowiedz
@paul772: wiadomo, w szkole powinno uczyć się o tym jak zainstalować YT i Spotify, jak używać bankomatu, jak wygląda paragon. Edukacja na poziomie, by nie mieć pojęcia o niczym poza wiedzą, by nie zdechnąć pod płotem i nadawać się na wyrobnika w fabryce.

Historia? Literatura? Biologia i fizyka? Paaanie, a komu to potrzebne? Przy taśmie na produkcji o Mickiewicza nie pytają. xD

A sam egzamin jest prosty, ale jeśli ktoś
  • Odpowiedz
@paul772: aha, więc szkoła ma uczyć że "Hitler był zły" oraz, że "komuniści przejęli władzę w sposób niedemokratyczny" i to będzie wg. Ciebie ok? Te pytania są banalne, są podstawą do zrozumienia dlaczego świat wyglądał tak a nie inaczej (a de facto skupia się nie na świecie a tylko na Europie) w latach 30. XX wieku. Więc przestań wymyślać wymówki i twierdzić, że to jest marnowanie czasu. Bo chyba od
  • Odpowiedz
@Zgrywajac_twardziela: po drugiej wojnie światowej w Polsce słowo sowiecki i sowieci było tak źle odbierane, że ruscy zastąpili je słowem radziecki. Więc po naszemu było ZSRR i chyba tylko w Polsce obowiązywała taka nazwa.


@crocozilla to jakiś mit. Po pierwsze słyszałem wersję, że Rosjanie tak się bali Polaków, że specjalnie zamienili "sowiecki" na "radziecki" i powinnośmy z dumą używać nazwy ZSRR.
Po drugie wg mnie obie te wersje to
  • Odpowiedz
aha, więc szkoła ma uczyć że "Hitler był zły" oraz, że "komuniści przejęli władzę w sposób niedemokratyczny" i to będzie wg. Ciebie ok? Te pytania są banalne, są podstawą do zrozumienia dlaczego świat wyglądał tak a nie inaczej (a de facto skupia się nie na świecie a tylko na Europie) w latach 30. XX wieku. Więc przestań wymyślać wymówki i twierdzić, że to jest marnowanie czasu. Bo chyba od osoby, która opuści
  • Odpowiedz
@WUJICO: To znaczy, nawet nie chodzi o sens pytania tylko o sposob w jaki ono zostalo zadane- powinno byc “ Napisz w ktorym państwie poraz pierwszy zaczeto uzywac odbiornikow telewizyjnych” -a nie “napisz panstwo..”
  • Odpowiedz
kiedyś będziesz żałował swoich #heheszki, ale to musisz dojrzeć jeszcze, powodzenia


@Kidkudi: Nie będzie. Głowa to nie śmietnik, a to nie jest niezbędna na codzień wiedza ogólna.

Jak będzie tej wiedzy potrzebował albo stwierdzi, że chce ją posiadać to wtedy przeczyta i ją zdobędzie.
  • Odpowiedz
@Mega_Smieszek: #!$%@? jak ja chłop po technikum, nawet historii przez większość średniej nie miałem, obecnie student polibudy a na luzie byłbym w stanie odpowiedzieć na większość pytań bo to jest dosłownie najbardziej powszechna wiedza historyczna którą trzeba znać jak się ma łeb na karku xDDDD
  • Odpowiedz
Z ciekawości sobie zrobiłem bez google:

1. Aneksja części terytorium Czechosłowacji tj. Sudentenlandu do III Rzeszy Niemieckiej.
2. Włączeniem Republiki Austrii do Niemiec
3. Niemcy, Włochy, Japonia
4. Poligonem do testowania nowych doktryn i uzbrojenia, i próbą instalacji przychylnego rządu (ZSRR wliczam do państw totalitarnych)
  • Odpowiedz
@mwmichal: #!$%@? przecież dokladnie tyle wiekszość polaków tyle pamięta. I to bez wzgledu na to czy zarabia 3k czy 15k.

Dorosłemu czlowiekowi nie jest potrzebna wiedza że niemcy zawarły z rosja pakt ribbentrop mołotow. Czlowiekowi wystarczy wiedza ze hitler zaatakowal w 39, a stalin kilkanascie dni później w porozumieniu z hitlerem. Przecietny człowiek nie musi znac nazwy tego traktatu, a znając zycie pytanie na takim durnym teście brzmialoby

"co to pakt ribbentrop molotow?" Ktos moze wiedziec co sie wydarzylo, e na #!$%@? mu wiedza szczegółowa jak sie nazywal ten pakt? Jeszc,e brskuje "podaj godzinę podpisania paktu"


Ale sadzisz głupoty, jak możesz zrozumieć geopolitykę na świecie, skoro gówno rozumiesz bo masz podstawową
  • Odpowiedz