Wpis z mikrobloga

Drogi wykopie, może ktoś będzie w stanie podpowiedzieć jak wygląda dzisiaj proces że tak to ujmę, opuszczenia lokalu z p0lski i przeprowadzka, zatrudnienie, wiza, w UK? Nic mnie tu specjalnie nie trzyma, inflacja szaleje, jako #it - QA w oprogramowaniu zarabiam takie pieniądze że niekiedy więcej wyciągałem w pierwszej pracy na magazynie przy nadgodzinkach. Mam też dużo znajomków w Anglii, wiem że w #usa coś takiego jak zaproszenie znacznie podwyższa szansę. Pytam czysto hipotetycznie, na razie nigdzie nie uciekam.
#uk
  • 13
@flimbo123: W UK fakt posiadania tam znajomych nie daje ci żadnej przewagi. Musisz dostać ofertę pracy na odpowiednim poziomie kwalifikacji od uprawnionego pracodawcy, który zasponsoruje ci wizę, wyłożyć trochę swojej kasy i dopiero możesz planować przeprowadzkę.
@xdrcftvgy: Oczywiście że jest, 6,2%. U nas taka była bez pandemii xD

Tu nie tylko zaważają kwestie ekonomiczne, to w zasadzie jest drugorzędne. Chcę odpocząć od p0lski, #!$%@? ludzi, ciagłych przepychanek i #!$%@? idiotów, rodzinek 500+ i innych zwierząt.
@flimbo123 a w czym zaproszenie mialoby ci pomoc w USA? XD
Kiedys kiedy trzeba bylo jechac do ambasady usa po wize, ludzie brali ze soba zaproszenie od rodziny aby pokazac gdzie sie sie zatrzymaja.
Co tez nie wiem czy bylo jakims wielkim plusem bo jak rozmawiales w miare dobrze po angielsku to mowiles ze zatrzymasz sie w holelu/wynajales pokoj i gosc widzial ze dasz sobie rade.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@flimbo123: ja pracuję jako QA w UK ale przyjechałem przed brexitem

Ogólnie musisz znaleźć firme, która Cię zasponsoruje a tych niestety nie jest dużo. Ja myślę nad przeprowadzka do PL, bo na B2B wyciągnę może trochę mniejsze pieniądze ale poziom życia pewnie będzie wyższy. Dlatego nie polece Ci UK że względu na kasę ale polecę ze względu na inne aspekty m.in angielski, klienci, poziom pracy i szkolenia, poziom managementu, międzynarodowosc, praca