Wpis z mikrobloga

Jak urządzenie tworzy sobie mapę obszaru


@aHmuX: nie tworzy

Jak wykonywać ruch aby zapełnić obszar najszybciej


@aHmuX: jezdza losowo, zeby sladow nie wyjeździć. Wokół ogrodu ukladasz soecjalny kabel ograniczający. Odkirzacze dzialaja bardziej smart w tej kwestii
@aHmuX: Odbijają się od ściany(druta) pod różnym kątem, jak kończy się bateria to jadą krawędzią do bazy. Tak samo jak odkurzacze tanie. Natomiast w odkurzaczach z laserem jest mapownaie pomieszczeń i można mądrzej, mój dziel na kwadratowe sektory, objezdza dookoła, ta kja kprzeszkody pozwalają i potem wypełnia zigzagiem ten obszar, tak samo w droższych kosiarkach z GPSem też potrafią ogarnąć ze za dużo w jednym miejscu pracują i przejechać dalej
@aHmuX: Nawet te najlepsze wciąż są dość głupie. Jeżdżą losowo ale liczą odległość od bazy po krawędzi pola pracy i w strefie ograniczonej pewną odległością spędzają odpowiednią część czasu pracy. Może i są jakieś optymalizacje aby pokryć całość powierzchni ale jeśli tak to bardzo prymitywne i całość jest po prostu losowa. Najnowsze odkurzacze xiaomi z lidarem to coś co może Cię zainteresować, to istne terminatory kurzu w porównaniu z kosiarkami.
@aHmuX: No ale nie ma co tu winić producentów kosiarek - pracują one całe dnie 7 dni w tygodniu i losowość w zupełności wystarcza. Od odkurzacza wymaga się jednak aby szybko wyczyścił mieszkanie i zniknął, więc jego wydajność musi być wysoka, bo tego oczekują klienci.
Jestem po dwóch korzeniach mojego 250m2 trawnika i nie wiem czy coś źle robię, ale tak mi mówili, że ja #!$%@? będziesz mieć tyle koszenia, a to jest raptem 20 minut przyjemnego chodzenia sobie po ogrodzie. To w zasadzie może być miła przerwa w pracy zdalnej raz na 5 dni
@WyjmijKija: co by nie mówić to nie masz jakoś strasznie dużego tego trawnika. W moim rodzinnym domu miałem cos koło 900m do koszenia i niby też nie było tragedii ale już trochę uciążliwe to było szczególnie latem gdzie od 8 do 20 było 27°C a w innych godzinach słabo sąsiadom pod oknami kosić. A jeszcze niech się zdarzy, że wyjedziesz na trochę i urosnie większa trawa to wtedy dopiero
@WyjmijKija: koszenie 250 m2 tradycyjną kosiarką raz na tydzień to faktycznie odprężająca zabawa. Ale teraz wyobraź sobie, że ktoś może mieć 5000, 10000 albo 15000 m2 do koszenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)