Wpis z mikrobloga

@Tylko_Seweryn: Jeżeli stoi od 3tyg. na tej kaloryce to znaczy, ze zle liczysz kalorie. Nie ma tu większej filozofii i magii metabolizmu.

Po drugie jeżeli robisz cardio i na dodatek jesz przy tej wadze 1800 kcal to prosisz się o masę problemów po drodze. Twoje hormony zaraz powiedzą bruuum i wpadniesz w depresje, a potem #!$%@? maczka. Zwiększ kcal, licz poprawnie. Jedz więcej białka, będziesz dłużej syty, a przy okazji nie
@Tylko_Seweryn Może spróbuj jednak podwyższyć kaloryczność? Jesteś bardzo wysoki i na samo utrzymanie temperatury ciała i pracy organów u tak dużego chłopa, potrzeba sporo energii...
A u ciebie dochodzą jeszcze treningi i jakieś codzienne aktywności.
Ja, jako kobieta orbituję mniej lub bardziej wokół tego zapotrzebowania na zdrowej redukcji. Zbyt duże cięcia kcal źle się dla mnie wcześniej skończyły.

Być może woda też zaczęła gromadzić się w organizmie, co tuszuje spadek wagi?
To
@Tylko_Seweryn: lo panie 1800kcal? No co sie tak katujesz? Co masz na mysli robiąc kardio? Ja zacząłem w styczniu ze 102.5kg dzisiaj 90.8kg trzymam srednio 3200kcal, wiec 2x tyle co ty przy znacznie nizszej wadze.
Zmien proporcje makro. Ponad 40% tluszczy to nic fajnego, postaraj sie utrzymac 0.8-1g bialka na 1kg ciala, tłuszczy z 10-15%, a reszta wegle.
@Tylko_Seweryn: robisz to na odpowiednim tętnie? Bo często ludzie pisza, ze robia kardio na rowerze, a wychodzi na to, ze to zwykla jazda 15kmh, gdzie tętno jest spoczynkowe, porównywalny wysilek z lezeniem na kanapie. Marszobiegi sa ok, trening silowy jak najbardziej.
@Tylko_Seweryn A korzystałeś z kalkulatora CPM i PPM?
Bo tak na oko, twoja podstawowa przemiana materii (PPM) może oscylować około 2700 kcl, a pewnie trochę więcej, bo mierząc kobiecym okiem zaniżam. A jeśli w trakcie roweru/biegania spalisz np.600 kcal, do tego ruch codzienny, spontaniczne czynności, to to 1800 kcal to już będzie bardzo duży deficyt kaloryczny.