Wpis z mikrobloga

@matteo_moravietzky: Ale nie znika. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33308259/

Co powiesz na to badanie gdzie 2 grupy ludzi jedli 1:1 to samo ale po prostu o innych porach. Jedna grupa trzymala wage. Druga grupa stracila na wadze a wyniki wydolnosciowe mieli lepsze (grupa z TRF)? Oszukiwali naukowcow podczas badania ? XD

Polecam podczytac troche o tym, mit o kaloriach juz dawno zostal obalony wieloma badaniami. Chlop ma taka kompozycje makroskladnikow i pory jedzenia ze pewnie
@MajorMeme: Nigdzie tak nie napisałem, nie wiem skąd ten wniosek. Oczywiście, ze na redukcji mu spadnie NEAT, ale ile to będzie, 300kcal?

Co chcesz tym badaniem udowodnić? Ze na IFie schudniesz, a w innym trybie żywienia już nie? Czy to, ze kalorie nie maja znaczenia?
@matteo_moravietzky: Nie. Gdzie obalam cos takiego?
Oczywiscie ze musisz spalic wiecej kalorii niz spozyles.

Moj argument jest taki, ze okres jedzenia, kompozycja makroskladnikow, tryb zycia, jakosc jedzenia, gospodarka hormonalna ma wplyw na BMR i co z tego ze jakis kalkulator wyliczyl ze na 1800 kcal jestem na deficycie jak jedzac spam niedobrych weglowodanow zepsulem sobie gospodarke hormonalna i zablokowalem mozliwosc spalania tluszczu efektem czego zmniejszylem swoj BMR i teraz nie dosc
@matteo_moravietzky: Ok super :)
Ja po prostu uwazam ze moze i "powinien" byc na deficycie tak wiec oboje sie zgadzamy ale nie znamy calej historii i faktycznie nie znamy trybu zycia.

Mozemy oceniac jedynie to co nam napisal. Ja polecam drogi OPie ograniczyc czestotliwosc i ilosc posilkow oraz zewzyc godziny w ktorych w ogole spozywasz posilki. Zjedz wszystkie swoje kalorie miedzy 9 a 14 i zobacz czy cos ruszy :) Jak