Wpis z mikrobloga

Natrafiłem na takie wideo na telegram, niestety UA armia też ponosi całkiem mocne straty od artylerii, takich przekazów tutaj mało, ale warto sobie uświadamiać że obrona kraju jest okupiona życiem wielu żołnierzy, Ci ludzie już nie wrócą do domu, ale dzięki ich poświęceniu kraj będzie wolny.

Jak to przedstawiają Rosjanie? Tłumaczenie z deepl, nic nie zmieniam, w tyłumaczeniu:
"
Zniszczony rejon umocniony ukraińskich nacjonalistów i AFU.

Pozycje jednostek ukraińskich miały rozbudowaną sieć okopów i wyposażonych punktów ogniowych. Ukraińscy nacjonaliści, którzy nie złożyli dobrowolnie broni, zostali zniszczeni ogniem artyleryjskim.

Wycofując się, ukraińscy nacjonaliści pozostawili broń strzelecką, amunicję i ponad 30 zabitych żołnierzy.
"

#wojna #rosja #ukraina
hcbadixhc - Natrafiłem na takie wideo na telegram, niestety UA armia też ponosi całki...
  • 15
@hcbadixhc: coś mi tu nie pasuję gdzie krew? czemu oni tacy czyści? To wygląda jak by poszli spać po prostu. Ja bym powiedział że atak chemiczny coś puścili i ludzie się udusili.
@hcbadixhc: Na tą chwilę (koniec kwietnia) najprawdopodobniej dotychczasowe straty sił ukraińskich są na poziomie około 80-85% strat rosyjskich.

@tos-1_buratino: @jast: Ale z eksplodującej broni wielkokalibrowej wcale nie trzeba przyjąć bezpośredniego uderzenia, żeby zginąć. Wystarczy, że kilkadziesiąt metrów dalej (a dokładniej to w zależności od rodzaju i mocy) i fala uderzeniowa, lub odłamki zrobią swoje.
@juda-goldbergstein: A spier**laj, sam jesteś onuca.
@Stay12: Możliwe, ja po prostu przekleiłem info z telegrama, i co o tym pisze jakiś "kacapski kanał", sam byłem trochę zdziwiony tym że tam nie ma za wiele krwii, bo artyleria raczej rozrywa wszystko.
@RafDan: Możliwe, że jest to stare nagranie, dziś zobaczyłem na kanale.
@adam-antoszewski: Myślisz że aż tyle, teoria mówi że atakujacy ponosi straty 4:1, więc jeśli kacapia ma około
@hcbadixhc: Nie myślę, tylko ja to wiem na podstawie informacji z Ukrainy. Te teorie, że 3:1, czy 4:1 to ze średniowiecza z oblegania zamków, a nie ze współczesnego pola bitwy. Rosjan poległo około 18 000. Ukraińców 80-85% tego. Lotnictwo rosyjskie, artyleria, wojska rakietowe, czołgi rosyjskie, itd. nie próźnują.
@hcbadixhc: bardziej wygląda jakby chemia jakąś dostali. Ciała całe bez widocznych ran jak np. z filmów z ruskimi po ostrzale a wszyscy przy broni i w okopach. Nie wiem.. zna się ktoś?