Wpis z mikrobloga

Siema mirki. Od niemal roku zmagam się z atakami POTĘŻNEGO bólu brzucha. By zrozumieć co mi jest, chodziłem do lekarza w Glasgow, Polsce i we Francji w której aktualnie mieszkam. Dzięki temu doświadczeniu mam mniej więcej pojęcie jak działa służba zdrowia w tych krajach. Jeśli interesuje was taka tematyka to w filmie dzielę się z moim doświadczeniem
https://youtu.be/oDeMa5Fw-YQ

#emigracja #sluzbazdrowia #francja #uk #szkocja #polska #zdrowie #youtube #piotrwefrancji
Pobierz piter91r - Siema mirki. Od niemal roku zmagam się z atakami POTĘŻNEGO bólu brzucha. B...
źródło: comment_1650826070eCe4o91oeK2YI0w8WEuPdg.jpg
  • 33
@mynameis60: Aaa ok :D
W skrócie, to mieszkając jeszcze w Glasgow miałem napady bólu pod prawym żebrem. Pojechałem tam do szpitala i jedyne co lekarz zrobił to pomacał mnie po brzuchu, przepisał paracetamol i omeprazol a także dał skierowanie na badanie krwi. Gdy je zrobiłem to okazało się, że zgubili moje próbki i wyniki przepadły. Kolejny atak miałem w Polsce gdzie zadzwoniłem po karetkę która zabrała mnie na sor na którym
@empty_silence Mam pełne ubezpieczenie więc nie.

@PiotrFr oj zgadzam się całkowicie. Wydaje mi się, że w UK jest lepsza dostępność lekarzy i krócej się czeka na badania czy wizytę ale jakość usług i kompetencje są chyba lepsze w Polsce
@piter91r Gratuluję kanału na YT, subskrybuje. Czy we Francji jest szansa na legalna pracę z francuską umową w zawodzie elektryka? Bez znajomości francuskiego, znam angielski. Gdzieś na południu.
@empty_silence: tzn to jest tak, że 80% pokrywa tutejszy NFZ a resztę prywatne ubezpieczenie które jest obowiązekowe. Stawka tego ubezpieczenie zalezy od tego co pokrywa i jak wynegocjował pracodawca. U mnie to było jakieś 110€ z czego ja płaciłem jakieś 30 ale za całą rodzinę
@cotozazycie:

Czy we Francji jest szansa na legalna pracę z francuską umową w zawodzie elektryka

Nie ma szans na nielegalną pracę.
Ogólnie tak chociaz ciężko bez francuskiego. U mnie każda firma z budowlanki szuka. Nawet nieraz chcieli żebym kogoś ściągnął bo nie idzie znaleźć. Zwłaszcza teraz, gdy jest takie parcie na budowlankę