Wpis z mikrobloga

Siema mirki. Od niemal roku zmagam się z atakami POTĘŻNEGO bólu brzucha. By zrozumieć co mi jest, chodziłem do lekarza w Glasgow, Polsce i we Francji w której aktualnie mieszkam. Dzięki temu doświadczeniu mam mniej więcej pojęcie jak działa służba zdrowia w tych krajach. Jeśli interesuje was taka tematyka to w filmie dzielę się z moim doświadczeniem
https://youtu.be/oDeMa5Fw-YQ

#emigracja #sluzbazdrowia #francja #uk #szkocja #polska #zdrowie #youtube #piotrwefrancji
Pobierz piter91r - Siema mirki. Od niemal roku zmagam się z atakami POTĘŻNEGO bólu brzucha. B...
źródło: comment_1650826070eCe4o91oeK2YI0w8WEuPdg.jpg
  • 33
W Grudniu przeprowadziłem się do Francji i tutaj powtórka z rozrywki, z tą różnicą, że lekarze nie popuścili aż nie znaleźli problemu. Po wielu różnych badaniach okazało się, że to kamienie w woreczku żółciowym które wypadły z niego i zaklinowały się w przewodach żółciowych rozcinając je od środka.


@piter91r: klamiesz. francja upada, kazdy wykopek ci to powie ( ͡º ͜ʖ͡º) juz wole umrzec w polsce na
a tak w ogole w tematach okolozdrowotnych i FR, to bylem kilka lat temu na wywczasie na pograniczu francusko-hiszpanskim i dopadla mnie #!$%@? grypa. moje zapasy paracetamoli i aspiryn nie byly zbyt pokazne i juz zaczalem sie rozgladac za tym jak to uzupelnic. wyczytalem w necie, ze albo nie mozna ich kupic bez recepty, a jak juz to nie maja jak w UK takich generycznych opakowan po 50p, tylko trzeba placic jakies
@Steven_Hyde: Oj Mirku, najlepsza decyzja w moim życiu. 20 min zajmuje mi dojazd samochodem na czyściusieńkie morze. 3h samochodem i jestem w Barcelonie, dodatkowo wspomniane przez Ciebie góry też znajdują się o rzut kamieniem od Montpellier. Wszędzie jest pięknie i zielono, polecam takie życie :D
@Steven_Hyde: Za każdym razem jak piszę to słowo na F to muszę sprawdzić w google by się upewnić XD
Wydaje mi się, że mam jakiś defekt w mózgu który nie pozwala mi zapamiętać poprawnej pisowni.
A co do paracetamolu to nie da się go kupić w byle sklepie tak jak ma to miejsce w UK czy w Polsce. Jedynie w aptece sprzedawane są leki co jest nieco irytujące. A co do
@romek898: Ogólnie objawiało się to najpierw uczuciem pełności, później wzdęciem brzucha, odbijaniem się wraz z posmakiem żółci. Później przeobrażało się to w ból pod mostkiem, który przenosił się pod prawe żebro i tak jak złapał to nie puszczał przez parę bitych godzin. Bólowi towarzyszyło pocenie się i sporadyczne wymioty żółcią.
@piter91r Sam od jakiegoś czasu mam podobne objawy, a badania jak do tej pory nic nowego nie wniosły, tak że dzięki za info, będę mieć to na uwadze, może w końcu uda się zrobić jakiś progres w leczeniu.
@romek898 nie popuszczaj im bo jeśli masz to co ja to samo nie przejdzie i będzie się tylko pogarszać z czasem aż może dojść do zapalenia trzustki co jest już zagrożeniem dla życia. Także powodzenia :D
Za każdym razem jak piszę to słowo na F to muszę sprawdzić w google by się upewnić XD


@piter91r: to moze skojarz sobie, ze Francuzka bo Francuz ( )
gdyby mi sie nie zylo tak stabilnie w UK, to serio zlapalbym chcice na zamieszkanie gdzies mniej wiecej jak to Montpellier (°° chociaz francuski brzmi dla mnie
@Steven_Hyde ja też nie przepadam za tym językiem i o wiele bardziej wolę hiszpański, który byłem w stanie opanować w stopniu komunikatywnym po miesiącu nauki a francuski to jak krew w piach. Niestety jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma ( ͡° ʖ̯ ͡°)