Wpis z mikrobloga

@Krupcio18: daj mi odpowiedź, bo przeczytałem opisy tych książek oraz opinie i właśnie tym są "punktem widzenia"/"opisem ich problemów".

Pierwsza książka, która na taką skalę analizuje seksistowski charakter świata, w którym żyjemy – od dostępności usług publicznych po projektowanie dóbr luksusowych.


Wychodzi na to, że jak ja teraz w podobny sposób opisze rzeczy, które przeszkadzają mi na świecie to jestem MIZOGINEM, ZASRANYM WYKOPKIEM, UWIELBIAM PATRIARCHAT i BEKSA LALA, BO
  • Odpowiedz
@kryptomanix to nie jest opisywanie tylko problemów bez argumentów tylko są tam sam twarde dane, statystyki. Sprawdź bilbliografie tej książki pt niewidzialne kobiety Jake nie wierzysz. Skoro zakładasz, że femnistka pisząc książkę będzie omawiała puste frazesy bez danych i argumentów to jest to dyskredytowanie kobiet w dyskusji. Gdybym polecała ci książkę faceta to też byś mówił że głupoty bez argumentów ?
  • Odpowiedz
@Krupcio18: Nie, nie mówię, że dane które podają autorzy książek są nieprawdziwe, bądź opisywany problem jest pusty. Mam na myśli to, że podobnie robią to faceci w poważny lub mniej sposób, ale jednak masz z tym problem, że autor postu ma rację i robi to w sposób memiczny.

Zdaje sobie sprawę, że kobiety w 21 wieku nadal mają problemy (ignoruje te związane z pracą i nauką), ale w ogólnym całokształcie mam z tego bekę jak np.: marsz kobiet. C---a zrobione, PiS wyruchał i rozegrał to jak chciał, a Ci których trzeba było przekonać, to zapewne jeszcze mocniej przystali przy swoim.

Mamy 21 wiek, a nadal głównym problemem w społeczeństwie, są tak śmieszne* sprawy jak równość płci, gdzie za rogiem Jaro r---------a znaczenie poważniejsze rzeczy - służba zdrowia, wojsko, policja, rynek pracy, rynek nieruchomości
  • Odpowiedz
@kryptomanix Równouprawnienie nie może być kwestia drugoplanowa, walk o aborcję czy Równouprawnienie nie kwestionuje walkę o lepszą gospodarkę itp to się nie wyklucza. Marginalizowanie problemu kobiet które są połowa społeczeństwa jest c-----e. To kobiety umierają prze brak legalnej aborcji, jak można to bagatelizować i stawiać np sprawy gospodarcze jako nadrzędne. Wbrew pozorom marsz dużo zmienił, powoli społeczeństwo odzyskuje język w temacie aborcji który zagrabiony jest totalnie przez kler, więcje kobiet zaczęło
  • Odpowiedz
To kobiety umierają prze brak legalnej aborcji, jak można to bagatelizować i stawiać np sprawy gospodarcze jako nadrzędne.


@Krupcio18: Tak zupełnie szczerze, to dosyć prosto można to bagatelizować, bo to kwestia statystyki. Śmierć w wyniku braku aborcji (a dodajmy, że brak wykonania aborcji w takich przypadkach jest nielegalny nawet w Polsce, przynajmniej "według prawa", bo w rzeczywistości jest inaczej) dotyczy mniej niż promila kobiet, a gospodarka dotyczy wszystkich ludzi.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@blogger: Bro? Why do you call me bro? I’m not your bro, okay “bro” ??????? You know “bro” I actually have a name, maybe you should try using it “bro.” What does bro even mean??????? Brother???? Am I your brother now???? Do I look like your brother??????? Does bro stand for something????? Broke Retarded Orphan???? So now I’m a retard??? And your poking fun that my cousin’s, friend’s, uncle is
  • Odpowiedz
@akeyo20: zauważyłem, ale zdajesz sobie sprawę że w przypadku poboru będą też kobiety które by protestowały przeciwko temu? Tak samo będą kobiety, które nie będą protestowały ale też nie będą się z tym zgadzały, jak ja nie zgadzam się z polityką zakazu aborcji i nie protestowałem.
  • Odpowiedz