Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Jak udowodnić koszty uzyskania przychodów, gdy będę chciał się rozliczyć z urzędem skarbowym? Wystarczą tylko transakcje bankowe na giełdę? Czy muszę też im udowodnić, że na tej giełdzie kupiłem kryptowaluty? Bo z tego co widzę na takim binance, ciężko jest coś wyciągnąć z okresu powyżej sześciu miesięcy. Problem mam takiego typu:
Przelałem euro z revolut do binance, za euro kupiłem na spot busd. Niestety nie mogę tego udowodnić, bo minęło 6 miesięcy. Dostałem co prawda plik w Excel ale tam uwzględnione jest wszystko, każda duperelka, poza tym nie ma tam żadnego znaku wodnego czy coś co miało by sugerować że to jest oryginalne.
Generalnie chodzi mi tylko o deklarowaną kwotę za ten rok, bo nic nie wypłacałem.
Ktoś wie co się dzieje np jak nie będę mógł udowodnić wpłaconej zadeklarowanej kwoty?
#kryptowaluty #podatki #prawo
  • 10
@b4a3: u mnie dokładnie taki sam przypadek i zgłębiałem niedawno temat - niestety przelewy bankowe nie wystarczają, jak to ładnie ktoś nazwał bowiem "nie wywołują skutku podatkowego". Z binance da się wyciągnąć wszystko wstecz w okresach 3 miesięcznych. W dodatku w zależności czy kupowałeś za fiat, czy wymieniałes na giełdzie czy jako prosty SWAP - wyciągasz w różnych miejscach... Nie jest to fajne ale da się zrobic. Zrobisz to nawet z
@kalkulatorgieldowy: A co w przypadku, kiedy operuję na różnych platformach, i np masę wymian robiłem przez pancakeswap? tego nie idzie ogarnąć, jeżeli chodzi o transakcję. Albo wpłacałem bezpośrednio przez portfel, a nie giełdę. Bez sensu, że dokument elektroniczny z banku nie wystarcza
@le_banana jest to na pewno uperdliwe ale niestety dla skarbówki niewystarczającą. Chyba, że każda transakcja przechodziła by przez Twoje konto bankowe bezpośrednio. Należy sumować dane ze wszystkich platform i miejsc gdzie wymieniane są fiat->krypto i krypto->fiat. Przepisy nie nadążają za technologią.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kalkulatorgieldowy: Mam jakieś wyciągi z giełdy Excel, czy to wystarczy do tej twojej aplikacji? Generalnie tam nie ma żadnych znaków wodnych, taką tabelkę pewnie każdy by mógł stworzyć.
Mam też zarzuty ekranu wpłatą kartą Visa gdzie prostym swapem kupowałem kryptowaluty. Czy takie zrzuty ekranu wystarczą?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kalkulatorgieldowy: Chodzi mi o to czy twoja aplikacja będzie wiarygodna dla urzędnika? Bo ten wyciąg z binance to zwykły Excel kilka rubryk bez znaku wodnego.
Ogólnie to świetna robota(ʘʘ)
Mam za to inny problem na początku myślałem że to wina twojej aplikacji ale po spojrzeniu na wyciąg to musi być wina Binance.
Nigdzie nie ma dwóch depozytów kartą debetową, depozyty urywają się na sierpniu, a były jeszcze
@b4a3 zestawienie szczegółowe pokazuje kursy nbp i fifo. Będzie tak samo wiarygodne dla US jak identyczne zestawienie od kancelarii podatkowej. Na zestawieniu szczegółowym są również przepisy, na ktorych działają wyliczenia. Jedyne do czego może się US przyczepić to źródło danych jeśli są to np. zrzuty ekranu z platformy tradingowej ale szansa na przypiepszenie się jest bliska 0 wg mnie. A potem muszą Ci udowodnić, że źle jest zrobione a tu hyc wszystko