Wpis z mikrobloga

Główny analityk WKP Investments czyli @mickpl mówi o tych stałych stopach kredyciarzy, a ja pamiętam jeszcze 2020 rok kiedy wiedziałem, że #!$%@?.

Pani w banku PKO była niezmiernie uprzejma, ale i tak mnie wyśmiałam, że jestem zainteresowany ofertą na stałą stopę procentową bo przecież to się nie opłaca bo drożej. Nie docierały do niej moje argumenty, ale po 2 latach wyszło kto miał rację.

Postanowiłem sprawdzić ofertę jaką wtedy dostałem, a że trzymam wszelkie dokumenty to w niezłe gówno bym się wpakował słuchając doradcy kredytowego banku.

Zabawniejsze jest, że dali mi 2 scenariusze (w komentarzu) możliwych problemów jeśli stopy #!$%@?ą. Tak! Najbardziej pesymistyczny scenariusz podniesienia o 400 punktów bazowych już jebnął, a przecież to dopiero początek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nieruchomosci #ekonomia #gospodarka #kredythipoteczny
Pobierz toshibaas - Główny analityk WKP Investments czyli @mickpl mówi o tych stałych stopach...
źródło: comment_1650636170AxXUdWvOFOF1dpYElhB0Bm.jpg
  • 36
@toshibaas: Jeśli nie nadpłacasz to koszty obu kredytów zrównają Ci się gdzieś w okolicach października 2022 czyli po prawie 3 latach. Jeśli nadpłacasz to później. No, ale kolejne 2 lata będziesz już tylko do przodu patrząc na obecne prognozy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@toshibaas żeby tak stopy podnieśli to musiałaby być wojna albo jakas epidemia... ( ͡º ͜ʖ͡º) Nie mnie jednak w 2020 r sam byłem przekonany, że inflacja wywali ale max 5-6% a wiborek zatrzyma się na 3%. Kto był przekonany, że będzie inaczej to proszę pokazać TOZy lub COI z 2020r lub jak wykopek powyżej umowę kredo

@maryjuszpitagoras: inna sprawa, że kto by przewidział, że pisowcy dodatkowo
@powodzenia: nie ale zerujac stopy wywolali boom kreytowy przez co spowodowali nadplynnosc finansowa bankow i brak koniecznosci podnoszenia oprocentowania lokat ;) w efekcie mamy bardzo wysoka inflacje, wysokie stopy procentowe i wibor, a takze nisko oprocentowane lokaty co z kolei wywoluje potrzebe wydawania pieniedzy i jeszcze wyzsza inflacje ;) jestesmy skonczeni, inflacji nie wyhqmujemy dzialajac w ten sposob jak dotychczas, wszystko #!$%@?, reqlizujemy scenariusz turecki
@Kismeth: Ze #!$%@? to było wiadomo. Nikt nie znał jedynie skali. Wojna zrobiła ja 2 razy większą. Moim zdaniem i tak Glapa trzyma wszystko na poziomie żeby się nie wysrało. Ja bym podniósł kilka set punktów w tym momencie.
@Zendemion: Jest, ale to był pesymistyczny scenariusz :D W sensie Panie wojna musi wybuchnąć żeby to było. Ja mówiłem ze bez wojny ten poziom będzie, a z wojna to już szkoda gadać. No i życie zweryfikowało, a to niby ta Pani się znała na temacie bo siedzi tyle lat :D