Wpis z mikrobloga

plan zagospodarowania na pewno przewidywał 14-piętrowy blok


@K0SM0: W takich miejscach zwykle nie ma planów zagospodarowania. U mnie w Gminie koło dużego wojewódzkiego miasta nie ma, a co mówiąc na jakimś wypiździejewie w lesie? To są zwykle wydawane indywidualnie Warunki Zabudowy. Jeśli nie ma konkretnych prawnych przeciwwskazań, to urzędnicy NIE MOGĄ Ci zabronić czegoś takiego zbudować, "bo tak". Po prostu nie mogą Ci nie wydać pozwolenia, bo każdy jeden sąd
  • Odpowiedz
plan zagospodarowania na pewno przewidywał 14-piętrowy blok w środku 7 największego obszaru leśnego w Polsce.


@K0SM0: Plan przewidywał osiedle zamków krzyżackich. Ponieważ ten zamek nie jest zamkiem krzyżackim, ewidentnie ktoś wziął w łapę i zbudował zamek niezgodny z MPZP.
  • Odpowiedz
@devones: To ja mam inny pomysł na tym samym poziomie bezguścia: amfiteatr taki jak rzymskie koloseum, wybudowany z czerwonej kostki brukowej i postawiony gdzieś między osiedlami albo nawet na rynku w Warszawie - ludowi polskiemu się będzie podobał.
  • Odpowiedz
@zbyt_zielone_awokado: To zrób taki test i złóż wniosek o dobudowanie małego podzamcza obok, albo chociaż stajni, czy już nawet tylko śmierdzącej bramy powroźniczej, ciekawe czy też dostaniesz pozwolenie.
Wiesz jaka jest odpowiedź?
  • Odpowiedz
i potem zdziwienie, że kraj wygląda jak wygląda.


@olszus: Prawo budowlane i tak jest w Polsce bardzo restrykcyjne (wymusza bardzo wiele parametrów budowli). Ja na przykład miałem określony kształt i kolor dachu, żeby wpasowywał się w zabytkowe budynki we wsi. Nie wiem co bardziej restrykcyjnego byś proponował? Przepis "nie można budować wysokich budynków w lesie"? Niby dlaczego, jeśli bardzo dużo działek budowlanych jest zalesiona?
  • Odpowiedz
@K0SM0: Nie byłeś tam. Strzelasz ślepakami. Działka jest przy ruchliwej drodze - zawsze słychać jeżdżące auta. Jakiś czas temu funkcjonowała tam - 200m linia kolejowa. Jezioro ,a właściwie staw zbudowany przez ludzi na małej płynącej rzeczce. Drzewa zasadzone w latach 60 XX wieku. Nic cennego, ani szczególnego. Obiekt ma szansę przyciągnąć turystów i ożywić wieś.
  • Odpowiedz
@szkutnik: Właśnie ty jesteś plebsem, bo uważasz szkaradę za coś wartego uwagi, łamanie prawa za coś oczekiwanego, oburzenie ze względu na wspomniane gówno i jeszcze bezprawne za coś dobrego. Po prostu debil.
  • Odpowiedz
@proweniencja: Jakie łamanie prawa chłopczyku kolorowy? Powielasz bzdury.
Za plebs się nie obrażam bo do niego po prostu nie należę, ale widzę że Ciebie zabolało ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
  • Odpowiedz
Ten zamek to inwestycja na ponad miliard złotych, w zależności od tego jak grubo polecą z wystrojem wnętrz. Szacunki swoje opieram


@Garulf: serio? Otworzyłeś excela i wyszło Ci miliard złotych?
  • Odpowiedz