Wpis z mikrobloga

@K0SM0: Nie dość że byłem wielokrotnie to tak się składa że pochodzę z tamtych terenów. To jest dokładnie na skraju Puszczy Noteckiej - zobacz sobie gdzie jest Obrzycko - Zamek jest kawałek na wschód.
  • Odpowiedz
Byłeś tam na miejscu?


@K0SM0: no byłem, od granicy lasu jest w linii prostej 800 metrów, od drogi nawet mniej. Na tej wysokości po tej stronie Warty Puszcza ma jakieś 6 km, 800m to nie jest połowa z 6 km :P
  • Odpowiedz
Pięknie nam rośnie ten zameczek. Mi się podoba, nie rozumiem dlaczego wszsycy tak się nad tym mszczą. Powstał by w niemczech to by Sebixy jeździły z zachwytami w laczkach i szlafrokach korzystać.


@witoldking: Bo im w życiu nie wyszło
  • Odpowiedz
@K0SM0: a przepraszam, ja "w środku" Puszczy rozumiem jako coś położonego głębiej niż 5 minut spacerem.
Ale pozwolę sobie odpowiedzieć na pytanie

plan zagospodarowania na pewno przewidywał 14-piętrowy blok w środku 7 największego obszaru leśnego w Polsce

Otóż być może przewidywał, znalazłem coś takiego:
"wysokość budynków:
(...) nie wyżej niż 50,0m z dopuszczeniem dominant użytkowych o wysokości do 70,0m"

Jeśli było to aktualne na moment wydania decyzji, to tak, plan zagospodarowania
  • Odpowiedz
@K0SM0: Byłem tam wielokrotnie. Zamek jest położony na sztucznej wyspie 150 m od drogi asfaltowej Oborniki-Obrzycko. Dookoła rosną 40 letnie nasadzone przemysłowo sosny i brzozy. Nic szczególnego.
  • Odpowiedz
@drMuras: czyli jak sobie kupisz wymarzoną działkę nad jeziorem w środku lasu, żeby odpocząć od zgiełku miasta, a ktoś zasypie Ci nagle pół jeziora i postawi tam zespół dyskontów, to też powiesz, że to nic szczególnego?
  • Odpowiedz