Wpis z mikrobloga

Naszły mnie takie przemyślenia, że im dłużej żyję tym bardziej doceniam to, że urodziłem się w Polsce. Co prawda "mogło być lepiej", ale chyba większa szansa była na to, że mogło być gorzej. No jakby nie patrzeć to Polska lepsza niż jakaś Rosja czy inne kraje na bliskim wschodzie, gdzie jest jeszcze większa bida i ciągle jakieś wojny.

Wiem że trochę wysryw i ogólnie niezbyt dobry moment na takie komentarze gdy jeszcze nie ma pewności jak skończy się wojna na Ukrainie, ale cóż. xD
#ukraina #rosja #wojna
  • 29
@patrykw96: A mnie właśnie przy tej samej okazji czyli covid i wojna naszły zupełnie przeciwne przemyślenia - wielka szkoda, że nie urodziłem się w normalnym kraju. W takim w którym nigdy nie przerabiano ludzi na mydło, w takim w którym miejsca w szpitalu nie trzeba załatwiać, w takim w którym przepisy nie zmieniają się jak w kalejdoskopie, w takim kraju w którym nie muszę się bać że barbarzyński sąsiad najedzie mój
@patrykw96: To prawda, bo Polska to dużo lepszy kraj do życia, niż nam się wydaje. Można słusznie bluzgać na PiS, rozpierdziel w administracji czy ochronie zdrowia, ale prawda jest taka, że to niezgorszy do życia kraj nie tylko na tle bantustanów, ale większości bloku wschodniego (może poza Czechami). Nawet znajoma żyjąca na co dzień w Szwajcarii mi mówiła, że taki Budapeszt w porównaniu do Warszawy to 3 świat.
@patrykw96: Nie rozumiem doceniania, że się urodziło w danym miejscu.
Nawet gdyby twoi rodzice w dniu spłodzenia byli w Bangladeszu to by się urodził ktoś inny.
Można jedynie się cieszyć, że po urodzeniu się ciebie nie wyemigrowali do Bangladeszu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I tak Mirku, to jest dobry moment na takie przemyślenia. Dlatego trzeba pomagać Ukrainie, żeby też mogli mieć takie przemyślenia jakie miałeś dzisiaj :)
@patrykw96: Polska to światowe top 30 miejsc do zycia, przed nami sa juz same najbogatsze panstwa swiata kumulujace majatek przez stulecia a czasem nawet millenia.

Pamietam lata 90 i poczatek XXI w, jakby szesnastoletni wykopek szkalujacy Polske przeniósł sie w czasie trzydzieści lat to moze doceniłby progres ktory zrobilismy w tym czasie.

Teraz dalej musimy isc do przodu, gromadzić kapital, rozprawic sie z Rosja, stworzyc nowe bloki polityczno gospdzrcze i kosic
@pushkin07: @patrykw96: Nie ma żadnego prawdopodobieństwa, nie mogłeś się urodzić w żadnym innym miejscu niż Polska bo twoi starzy akurat tutaj cię sprowadzili na świat. Możesz współczuć komuś, że urodził się w Indiach albo Nigerii, ale nie ma to żadnego wplywu na twoje urodzenie. To tak nie działa, że jest pula miliarda spermoludów i co 50 ląduje w Polsce a reszta idzie do krajów trzeciego świata i akurat ci się