Wpis z mikrobloga

Miruny #pytaniedoeksperta
Chciałem sobie ogarnąć w chacie lan i wifi prawilnie.
-> Do chaty mam doprowadzone światło 600 Mbit/s wywaliłem modem od dostawcy bo jest paździerzny jeśli chodzi o zasieg wifi. Pożyczyłem router na OpenWRT żeby sprawdzić czy uda się zestawić połączenie do ISP i to działa
-> Mam do dyspozycji 2x Meraki MR16 chciałbym je powiesić w dwóch końcach chaty jako dumb AP żeby mieć dobre pokrycie na WIFI.
Poszukuję jakiegoś routera centralnego który będzie działać pod OpenWRT do którego wepnę:
- do portu WAN światłowód;
- do kolejnych portów LAN te dwa Meraki ustawione w tryb dumb AP:
- do kolejnego portu LAN rejestrator od kamer;
- czwarty port to będzie telewizor żeby ogarnąć IPTV

Macie coś do polecenia działające pod OpenWRT w sensownych pieniądzach najlepiej z gigabitowymi portami żeby nie trzeba było za chwilę wymieniać? Nie musi samo w sobie mieć wifi.
#kiciochpyta #siecikomputerowe
  • 3
  • Odpowiedz
wywaliłem modem od dostawcy bo jest paździerzny jeśli chodzi o zasieg wifi. Pożyczyłem router na OpenWRT żeby sprawdzić czy uda się zestawić połączenie do ISP i to działa


@D07IFP: nie bardzo wiem, co wywaliłeś, ale:

Poszukuję jakiegoś routera centralnego który będzie działać pod OpenWRT do którego wepnę:

- do portu WAN światłowód;


@D07IFP: tak się nie da. Światłowód przynajmniej póki mówimy o normalnym GPONie, musi być włączony w ONT, które
  • Odpowiedz
- czwarty port to będzie telewizor żeby ogarnąć IPTV


@D07IFP: A i tak swoją drogą IPTV masz od dostawcy (Orange) czy masz na myśli osobną apkę typu tivimate? Bo jeżeli od dostawcy to dochodzi dodatkowa konfiguracja w postaci vlan, multicast itd
  • Odpowiedz